ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

بازگشایی دانشگاه‌ها منوط به رعایت حجاب شرعی شد

© Sputnik / Zahra Sayas بازگشایی دانشگاه‌ها منوط به رعایت حجاب شرعی شد
  بازگشایی دانشگاه‌ها منوط به رعایت حجاب شرعی شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.09.2021
وزارت تحصیلات عالی: دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی، باید صنف‌های جداگانه برای دانشجویان پسر و دختر در نظر بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسا نه ها، براساس طرح اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی در مورد بازگشایی نهادهای تحصیلی و جداسازی نظام مختلط تحصیلی که وزارت تحصیلات عالی آن را منظور کرده است، همه کارمندان، استادان و دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی مکلف به رعایت حجاب شرعی هستند.

مالک دانشگاه کاروان از افغانستان فرار کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.07.2021
مالک دانشگاه کاروان از افغانستان فرار کرد

مکتوب شماره ۱۴۶ وزارت تحصیلات عالی که در دهم سنبله سال روان صادر شده است، نشان می‌دهد که دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی، باید صنف‌های جداگانه برای دانشجویان پسر و دختر در نظر بگیرند.

در این مکتوب دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی‌ای که صنف‌های جداگانه تهیه کرده نمی‌توانند، مکلف‌اند که وقت درسی دانشجویان پسر و دختر را از هم جدا کنند. براساس فیصله وزارت تحصیلات عالی، فعالیت دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی روز دوشنبه، ۱۵ سنبله از سر گرفته می‌شود.

پیش از این دانشجویان پسر و دختر در زیر یک سقف درس می‌خواندند؛ اما وزارت تحصیلات عالی به تازه‌گی حکم کرده است، صنف‌هایی که بیش‌تر از ۱۵ دانشجوی دختر دارد، باید از دانشجویان پسر جدا شود. در کنار این، صنف‌هایی که کم‌تر از ۱۵ دانشجوی دختر دارد، باید در صنف‌های خود پرده شرعی و «پارتیشن» شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала