ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

بازداشت وحید احمدی تصویربردار طلوع‌نیوز توسط طالبان

© @https://twitter.com بازداشت وحید احمدی تصویربردار طلوع‌نیوز توسط طالبان
 بازداشت وحید احمدی تصویربردار طلوع‌نیوز توسط طالبان  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.09.2021
گروه طالبان (ممنوع در فداراسیون روسیه)، تصویربردار طلوع‌نیوز را هنگام تصویر برداری از تظاهرات کابل با خود برده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای طالبان، وحید احمدی، تصویربردار طلوع‌نیوز، را امروز هنگام تصویربرداری از تظاهرات کابل بازداشت کرده و وی را همراه با دوربین تصویربرداری‌‌اش با خود برده‌اند.

پیش از این شمار زیادی از مردم امروز در شهر کابل با راهپیمایی ها علیه پاکستان اعتراضات گسترده را براه انداخته اند اما طالبان با شلیک گلوله ها تلاش دارند مردم را پراکنده کنند.

گفتنی است که در راهپیمایی ها در کابل صدها زن و مرد اشتراک کرده‌اند، معترضان همچنین شعار می‌دهند که «حکومت دست‌نشانده‌ی پاکستان» را نمی‌خواهند.

جاده های کابل پر از فریاد آزادی است. مردم به سمت ارگ در حرکت اند و از سمت خیر خانه نیز اعتراضات آغاز شده است. طالبان شلیک های هوای می کنند اما زنان همچنان مصمیم و استوار به پیش می روند.

آغاز اعتراضات در کابل؛ زنده باد مقاومت - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.09.2021
آغاز اعتراضات در کابل؛ زنده باد مقاومت

معترضان همچنین شعارهای به حمایت از جبهه‌ی مقاومت ملی در پنجشیر سر می‌دهند. آنان می‌گویند که مردم در پنجشیر غذا و دارو نیاز دارند و باید به آنان کمک شوند.

آنان با سردادن شعار «مرگ بر پاکستان» و «زنده باد مردم افغانستان» تأکید دارند که حکومت «مستقل و همه‌شمول» در افغانستان می‌خواهند.

افزون بر کابل، گزارش شده است که مهاجران افغان در ایران در مقابل سفارت پاکستان در تهران و شهر مشهد هم تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند. آنان هم شعار «مرگ بر پاکستان» و «مرگ بر آی‌اس‌آی (سازمان استخباراتی پاکستان)» سر داده‌اند.

علاوه بر این تظاهرات در کابل و تهران، از شب گذشته به این طرف، به‌دنبال فراخوان احمد مسعود، فرمانده جبهه‌ی مقاومت ملی در پنجشیر مبنی بر «قیام عمومی» علیه طالبان، مردم در شهرهای کابل، نیلی، مرکز دایکندی، مزارشریف، مرکز ولایت بلخ و شماری دیگر از شهرهای افغانستان گردهمایی اعتراضی برپا کردند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала