ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

احمدی نژاد: حوادث افغانستان، به‌زودی دامنگیر پاکستان خواهد شد

© Sputnik / Sergei Guneev  / ورود به گالری تصاویراحمدی نژاد: حوادث افغانستان، به‌زودی دامنگیر پاکستان خواهد شد
احمدی نژاد: حوادث افغانستان، به‌زودی دامنگیر پاکستان خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.09.2021
رئیس‌جمهور اسبق ایران در یک مصاحبه مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی «ویون» هندوستان گفت که حوادث افغانستان، بزودی دامنگیر پاکستان و همه کشورهایی که از طالبان حمایت کردند، خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، محمود احمدی نژاد، رئیس‌جمهور اسبق ایران در پاسخ به سوالی پنجشیر حالا توسط طالبان اشغال شده و ایران درخواست یک تحقیق و تفحص در رابطه با دخالت پاکستان را کرده است. به نظر شما آیا کشورهای دنیا باید برای بررسی این موضوع اقدام کنند؟

 خطیب‌زاده: حملات شب گذشته به پنجشیر به اشد وجه محکوم است - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.09.2021
خطیب‌زاده: حملات شب گذشته به پنجشیر به وجه اشد محکوم است

احمدی نژاد می‌گوید: اتفاقی که در افغانستان افتاده کاملاً روشن است. یک طراحی، برای تاثیرگذاری بر همه کشورهای منطقه است. در واقع یک طراحی شیطانی و ضدانسانی است. اینکه یک گروهی، توسط کشورهای همسایه، مسلح و آموزش داده شوند، حرکت کنند و بیایند یک سرزمینی را فتح کنند و خودشان را دولت بنامند و کشورهای مدعی جهان، سکوت یا حمایت کنند؛ این یک فاجعه و زشتی بزرگی است که بر چهره آنها تا ابد خواهد ماند.

وی افزود: چند قدرت بزرگ جهانی، برای تامین منافع خودشان حاضر شدند جان و حقوق اساسی و حق تعیین سرنوشت مردم را زیر پا بگذارند. در خبرها شنیدیم که افسران پاکستانی مستقیما در موضوع جنگ پنجشیر وارد عمل شدند. من اینجا می خواهم مسئولین پاکستان را نصیحت کنم. این اتفاقی که در افغانستان دارد می افتد، بزودی دامنگیر پاکستان و همه کشورهایی که از طالبان حمایت کردند، خواهد شد. من مردم پاکستان، هند، ایران، افغانستان و مردم همه کشورها را دوست دارم و برای همه آنها حقوق اساسی را محترم می دانم و از آن دفاع می کنم و فکر می کنم که امروز همه باید برای توقف جنگ و تامین حقوق اساسی مردم افغانستان، از جمله حق تعیین سرنوشت تلاش کنند.

به گفته وی، به‌رسمیت شناختن دولتی که با زور اسلحه و با کمک بیگانگان برجایی مسلط شده و مرام و جهت گیری هایش هم آشکار نیست، این یک لکه ننگ و آسیب بزرگی به کل جامعه بشری خواهد بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала