ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

پارلمان اتحادیه اروپا: احمد مسعود در اجلاس پارلمان و شورای اتحادیه اروپا دعوت شود

© @https://twitter.com پارلمان اتحادیه اروپا: احمد مسعود در اجلاس پارلمان و شورای اتحادیه اروپا دعوت شود
 پارلمان اتحادیه اروپا: احمد مسعود در اجلاس پارلمان و شورای اتحادیه اروپا دعوت شود - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.09.2021
پارلمان اتحادیه اروپا با صدور قطع‌نامه‌ای خواستار دعوت احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی، به اجلاس پارلمان و شورای اتحادیه اروپا شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسا نه ها، قطع‌نامه پارلمان اتحادیه اروپا ۳۶ ماده دارد. در مقدمه این قطع‌نامه آمده است که پاکستان توسط نیروهای ویژه و پشتی‌بانی هوایی، به طالبان در جنگ علیه نیروهای مقاومت ملی در پنجشیر کمک کرده است. گفته شده که پاکستان سال‌ها است، به عنوان پناه‌گاه امن برای طالبان عمل کرده است.

احمد در سنگر؛ میراثی که احمدشاه مسعود گذاشت - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.09.2021
احمد در سنگر؛ میراثی که احمدشاه مسعود گذاشت

احمد مسعود نیروهای جبهه مقاومت ملی را در پنجشیر رهبری می‌کند. او پس از سقوط کابل به دره پنجشیر رفت. هرچند جبهه مقاومت و طالبان در ابتدا وارد مذاکره شدند؛ اما پس از شکست مذاکرات، طالبان حملات خود را به پنجشیر آغاز و پس از چندین روز دیگر اعلام کردند که این ولایت را به صورت کامل تصرف کرده‌اند. نیروهای مقاومت ملی اما می‌گویند که پنجشیر به صورت کامل سقوط نکرده است و مقاومت ادامه دارد.

گزارش‌های متعدد درباره نقض حقوق بشر و کوچ اجباری باشنده‌گان پنجشیر به نشر رسیده است.

احمدشاه مسعود، پدر احمد مسعود، نیز در سال ۱۳۸۰ خورشیدی به پارلمان اروپا دعوت شده بود و در آن‌جا سخنرانی کرد و به جامعه جهانی نسبت به بی‌توجهی به وضعیت افغانستان هشدار داد. این سفر در ماه حمل ۱۳۸۰ خورشیدی انجام شد و احمدشاه مسعود در هژدهم سنبله همین سال ترور شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала