ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کرزی به روزنامه تایمز: به افغانستان نیازی داریم که از همه اقوام باشد

© Sputnik / Alexandr Natruskin / ورود به گالری تصاویرکرزی به روزنامه تایمز: به افغانستان نیازی داریم که از همه اقوام باشد
کرزی به روزنامه تایمز: به افغانستان نیازی داریم که از همه اقوام باشد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.09.2021
جمهور پیشین کشور، در گفت‌وگو با یک رسانه بریتانیایی گفته است که مردم افغانستان به حکومتی نیاز دارند که توسعه و خدمات ارایه کند، رابطه خوبی با جهان داشته باشد و مردم در آن بدون ترس و سرکوب، شاد زندگی کنند.

به گزارش اسپوتینک، حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان، روز شنبه، بیست‌وهفتم سنبله، در صحبت با روزنامه سندی تایمز گفته است که مردم می‌ترسند و طالبان باید برای از بین بردن این محیط ترس و ایجاد محیط مناسب به لحاظ جسمی و روانی برای مردم، تلاش کنند.

کرزی گفته است که از نتایج و ادامه مذاکره طالبان با نیروهای مقاومت ملی در پنجشیر ناامید شده است.

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.09.2021
کرزی: به طالبان مشوره می‌دهم هرچه زودتر حکومت همه‌شمول را اعلام می‌کنند

او هم‌چنان تصریح کرده است که از آغاز مذاکرات با طالبان بر سه اصل آموزش و پرورش دختران، مشارکت در دولت و جایگاه زنان در جامعه افغانستان و اهمیت بیرق ملی و ارزش‌های کشور تأکید داشته است.

او گفت: "آن‌ها (طالبان) کاملاً موافقت کردند و همه‌چیز را درست گرفتند؛ اما تاکنون چنین چیزی رخ نداده است ما به اقداماتی نیاز داریم که با گفته‌های آنان مطابقت داشته باشد‌، در غیر این صورت، افغانستان دوباره از جهان جدا خواهد شد".

از سویی هم، کرزی با اشاره به کابینه طالبان گفته است: "ما به افغانستان نیاز داریم که متعلق به همه مردم این کشور، مردان و زنان و همه قوم‌ها باشد و تنها راه پیش رو، دولت فراگیر است. آن‌چه طالبان اعلام کرده‌اند، چنین نیست".

رییس جمهور سابق کشور هم‌چنان گفته است که از دست دادن جوانان و تحصیل‌کرده‌های افغانستان یک ضایعه جبران‌ناپذیر است و طالبان باید تلاش کنند تا جوانان را در کشور نگه دارند.

او در واکنش به باز نشدن مکاتب به روی دختران صنف ششم به بالا در کشور، گفته که آموزش دختران بسیار مهم است و راه دیگری جز تحصیل دختران برای پیش‌رفت کشور وجود ندارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала