ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

عمران‌ خان: دولت طالبان را باید تقویت و تثبیت کنیم

© AP Photo / Office of the Iranian Presidency عمران‌ خان: دولت طالبان را باید تقویت و تثبیت کنیم
عمران‌ خان: دولت طالبان را باید تقویت و تثبیت کنیم - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 25.09.2021
 نخست‌وزیر پاکستان بر ضرورت پذیرش شرایط جدید افغانستان از سوی جهان تاکید کرد و گفت: تنها راه پیشرفت و کمک به این کشور، تقویت و کمک به تثبیت دولت فعلی است.

به گزارش اسپوتنیک، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان در یک پیام ویدیویی در هفتادوششمین اجلاس عمومی سازمان ملل گفته است که بیش‌تر کشورهای غربی تمایلی برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان ندارند. با این حال او  از جهان خواسته است که حکومت طالبان را برای جلوگیری از مبدل شدن افغانستان به پناه‌گاه تروریستان، تقویت و حمایت کند

نخست وزیر با ابراز تأکیدد بر ضرورت پذیرش شرایط جدید افغانستان از سوی جهان گفت: تنها راه پیشرفت و کمک به این کشور، تقویت و کمک به تثبیت دولت فعلی است.

Имран Хан - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 25.09.2021
تاکید عمران خان برای مقابله با اسلام هراسی

وی افزود: این امر "به خاطر مردم افغانستان" ضروری است. در حال حاضر جامعه بین الملل باید فکر کند که راه حل مناسب چیست. دو راه وجود دارد که می توانیم در پیش بگیریم. اگر در حال حاضر از افغانستان غافل شویم ، طبق گفته سازمان ملل نیمی از مردم آن حاضر آسیب پذیر هستند و تا سال آینده تقریبا 90 درصد مردم افغانستان زیر خط فقر خواهند بود.

به گفته عمران خان؛ با این تفاسیر یک بحران انسانی بزرگ در راه است. و این پیامدهای جدی نه تنها برای همسایگان افغانستان بلکه برای همگان خواهد داشت چرا که افغانستان بی ثبات و آشفته دوباره به پناهگاهی امن برای تروریست های بین المللی تبدیل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برخی وعده‌های طالبان گفت: مقامات طالبان قول داده اند به حقوق بشر احترام بگذارند، یک دولت فراگیر داشته اجازه ندهند از خاک آنها توسط تروریست ها استفاده شود و برخی محکومان و زندانیان را آزاد کنند. اگر جامعه جهانی آنها را تشویق و ترغیب و حمایت کند تا در این موضوعات شرکت کنند، برای همه یک موقعیت برد-برد خواهد بود زیرا این موارد جزو چهار شرطی است که گفتگوی ایالات متحده و طالبان در دوحه در مورد آن بوده است.

نخست وزیر پاکستان در ادامه تاکید کرد: زمان بسیار مهم است زیرا افغانستان در یک مقطع "بحرانی" قرار دارد.

وی گفت: نمی توانید زمان را هدر دهید چرا که در آنجا به کمک نیاز است. کمک های بشردوستانه باید فوراً به این کشور ارسال شود. دبیرکل سازمان ملل متحد اقدامات جسورانه ای انجام داده و من از شما می خواهم که جامعه بین الملل را بسیج کرده و در این مسیر حرکت کنید.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала