ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رییس جمهور فراری از حکومت طالبان حمایت کرد

© Photo / ARGاشرف غنی
اشرف غنی  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.09.2021
 رئیس جمهور فراری افغانستان به نشر اعلامیه‌ی از حکومت طالبان حمایت خود را اعلام کرده و از جامعه جهانی خواسته تا این حکومت را به رسمیت بشناسند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور فراری افغانستان به نشر اعلامیه‌ی در صفحه فیسبوک‌اش از حکومت طالبان حمایت خود را اعلام کرده و از جامعه جهانی خواسته تا این حکومت را به رسمیت بشناسند.

 به گزارش اسپوتنیک، محمد اشرف غنی، رییس جمهور فراری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای از جامعه جهانی خواسته است که به جای دوری از مردم افغانستان، با حکومت طالبان تعامل کند.

او خواستار تعامل، حمایت و کمک به حکومت طالبان از سوی جامعه جهانی شده و نیز گفته است که باید سرمایه‌های مسدود شده افغانستان آزاد و حکومت طالبان به رسمیت شناخته شود.

غنی می‌گوید که کابینه او یک درصد هم صلاحیت ندارد؛ اما برخی از سفیران و نماینده‌گان حکومت پیشین برای ایجاد «بحران جدید» تلاش می‌کنند و به نشست‌های بین‌المللی دعوت می‌شوند.

به گفته او، این افراد براساس هیچ قانونی از مردم و حکومت کنونی نماینده‌گی نمی‌توانند.

قرار است غلام‌محمد اسحاق‌زی، نماینده دولت غنی در سازمان ملل، به نماینده‌گی از مردم افغانستان در مجمع عمومی این سازمان سخنرانی کند.

غنی می‌گوید که اسحاق‌زی در حالی در نشست سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کند که هیچ‌گونه حمایت مردمی و دولتی را پشت سر خود ندارد.

محمداشرف غنی می‌گوید که جامعه جهانی باید درک کند که اگر افغانستان امن می‌خواهد، دست دوستی بدهد؛ زیرا با دشمنی مردم را «زیر دست خود» آورده نمی‌تواند و تجربه بیست سال گذشته این مسأله را روشن کرده است.

رییس جمهور فراری افغانستان در پایان تأکید کرده که ممکن است، برخی از دوستان او با نظریات امروزش موافق نباشد؛ اما او واضح صحبت می‌کند و از این‌که اسحاق‌زی به نمایند‌ه‌گی از حکومت او در سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کند، می‌شرمد.

محمداشرف غنی که بارها تأکید کرده بود در برابر طالبان می‌جنگد و تا آخرین رمق حیات کابل را ترک نمی‌کند، در بیست‌وچهارم اسد پس از این‌که طالبان به دروازه‌های کابل رسیدند، فرار کرد. او در امارات متحده عربی پناهنده‌ شده است.

همین دو روز پیش سرور احمدزی، معاون شورای امنیت حکومت غنی که خود را از نزدیکان محمداشرف غنی معرفی می‌کرد، او را رییس جمهور برحال خوانده بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала