ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

با روی کار آمدن دولت جدید 100 کارخانه در هرات از فعالیت بازماندند

© Sputnik / Yurma Tolamo / ورود به گالری تصاویربا روی کار آمدن دولت جدید 100 کارخانه در هرات از فعالیت بازماندند
با روی کار آمدن دولت جدید 100 کارخانه در هرات از فعالیت بازماندند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.10.2021
اتاق صنایع و معادن هرات می‌گوید که بیش از صد کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی هرات با رکود روبه رو شده‌اند و تولیدات شمار زیادی از این کارخانه‌ها متوقف شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مسوولان اتاق صنایع و معادن هرات می‌گویند که در کمتر از دو ماه پسین بیش از صد کارخانه در شهرک صنعتی این ولایت از فعالیت بازمانده‌اند و یا هم تولیدات خودرا کاهش داده اند.
به گفته آنان، چالش‌های اقتصادی، نرسیدن مواد خام از خارج و نبود بازار فروش از علت‌های اصلی کاهش فعالیت‌های شهرک صنعتی هرات استند.
اوضاع افغانستان؛ خان پاکستان با رئیس جمهور تاجیکستان صحبت تلفنی کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.10.2021
اوضاع افغانستان؛ خان پاکستان با رئیس جمهور تاجیکستان صحبت تلفنی کرد
در همین حال، مسوولان محلی هرات می‌گویند که برای پشتیبانی از تولیدات داخلی و سر پا نگهداشتن شهرک صنعتی، محصول گمرگی کالاهای وارداتی را چند برابر افزایش داده‌اند.
کارشناسان اقتصادی هشدار می‌دهند که اگر چالش‌های سرمایه گذاران و صاحبان صنایع به زودی از میان برداشته نشوند، بحران اقتصادی دامن‌گیر کشور خواهد شد.
در همین حال مسوولان محلی هرات می گویند که از بهر پشتیبانی از تولیدات داخلی، محصول گمرکی کالاهای وارداتی همانند تولیدات داخلی را چند برابر افزایش داده اند.
بخش خصوصی در هرات می‌گوید که در این اواخر از بین رفتن فساد اداری در گمرکات و ناامنی‌ها در مسیر شاهراه‌ها باعث امیدواری سرمایه گذاران شده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала