ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کلاهک های هسته‌ای آمریکا کاهش یافت

© AP Photo / Luis M. Alvarez آمریکا پاداش اطلاعات در باره ابو محمد الجولانی، سرکرده النصره را 10 میلیون دلار اعلام کرد
 آمریکا پاداش اطلاعات در باره ابو محمد الجولانی، سرکرده النصره را 10 میلیون دلار اعلام کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.10.2021
  وزارت امور خارجه آمریکا از کاهش کلاهک های هسته‌ای این کشور خبر داده می‌گوید ایالات متحده در حال حاضر در زرادخانه های خود 3750 کلاهک هسته ای در اختیار دارد.
به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده آمریکا برای نخستین بار و به دنبال تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا برای سانسور تعداد سلاح های هسته ای این کشور فاش کرد این کشور در زرادخانه هسته ای خود سه هزار و 750 سلاح هسته ای فعال و غیرفعال دارد.
وزارت خارجه روسیه: پیمان «استارت نو» به مدت 5 سال تمدید شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.02.2021
وزارت خارجه روسیه: پیمان «استارت نو» به مدت 5 سال تمدید شد
این رقم اعلام شده، آمار ادعایی وزارت امور خارجه آمریکاست و معلوم نیست این عدد و رقم ها تا چه حد با واقعیت های موجود در زرادخانه های این کشور همخوانی داشته باشد.
این آمار حاکی است ، تعداد کلاهک های موجود در زرادخانه های اتمی امریکا در سال 2020 نسبت به سال 2019 حدود، 55 مورد کاهش یافته است.
این رقم در مقایسه با سال 2018 که تعداد سلاح‌های اتومی امریکا به 3785 می‌رسید، کاهش را نشان می‌دهد. 
در سال 2003 آمار سلاح‌های هسته‌ای ایالات متحده در ذخایر این کشور به بالاتر از ده هزار می‌رسید. در سال 1967 در اوج جنگ سرد با روسیه، ذخایر هسته‌ای این کشور با داشتن 31 هزار و 255 کلاهک به اوج خود رسیده بود. 
پیمان استارت نو در حال حاضر بین روسیه و ایالات متحده در حال اجرا است، که تعداد کلاهک های هسته ای موجود برای هر طرف را تا 1550 کلاهک محدود می کند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала