ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

طالبان: 20 سال هیچ‌کس کار نکرد؛ از ما‌ انتظار دارند در دو ماه همه کارها را کنیم

وزیر خارجه طالبان در اظهاراتی خواستار روابط خوب جهان با افغانستان شد اما از ارائه تعهدات محکم در خصوص تحصیل دختران در این کشور به رغم درخواستهای بین المللی از دولت متبوعش برای اجازه به بازگشت همه محصلان افغان به مدارس خودداری کرد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری رویترز، با گذشت تقریبا دو ماه از فروپاشی دولت سابق مورد حمایت غرب در افغانستان و تصرف شهر کابل از سوی نیروهای طالبان، دولت جدید وابسته به این گروه به ایجاد روابط خوب با کشورهای دیگر با هدف کمک به دفع یک بحران اقتصادی فاجعه بار در افغانستان اصرار دارد.
امیر خان متقی وزیر خارجه موقت افغانستان، در نشستی به هماهنگی مرکز مطالعات انسانی و جنگ در شهر دوحه قطر گفت: جامعه بین المللی باید شروع به همکاری با ما کند. در این صورت ما خواهیم توانست ناامنی را متوقف کرده و همزمان نیز خواهیم توانست تعاملی مثبت با جهان داشته باشیم.
طالبان از جامعه جهانی 20 ماه وقت خواست - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 28.09.2021
20 ماه فرصت؛ تقاضای طالبان برای تغییر دیدگاه جهانیان در رابطه با این گروه
متقی بیان کرد، دولت "امارات اسلامی" طالبان با احتیاط حرکت می کند اما تنها چند هفته است که در قدرت قرار گرفته و نمی توان انتظار داشت که اصلاحاتی را که جامعه بین المللی در عرض 20 سال قادر به اجرایشان نبوده تکمیل کند.
او اظهار کرد:  آنها منابع مالی زیاد و حمایت و پشتیبانی بین المللی قدرتمندی داشتند اما همزمان شما دارید از ما می خواهید تنها در عرض دو ماه همه اصلاحات را انجام دهیم؟
اخیرا آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل گفت طالبان قولهایش برای تضمین حقوق زنان و دختران را نقض کرده و در صورت ممنوع شدن کار زنان به هیچ وجه اقتصاد افغانستان قابل ترمیم نیست.
وزیر خارجه دولت طالبان بار دیگر از آمریکا خواست بیش از 9 میلیارد دالر ذخایر بانک مرکزی افغانستان در خارج از این کشور را آزاد کند اما گفت که دولت متبوع او از محل مالیاتها، عوارض گمرکی و کشاورزی در صورت تداوم مسدود ماندن این ذخایر، درآمد کسب می‌کند.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала