ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

تلاش برای ربودن یک طیاره در جریان عملیات تخلیه از کابل ناکام ماند

© REUTERS / Staff Sgt. Brandon Cribelar/U.S. Marine Corpsتلاش برای ربودن یک طیاره در جریان عملیات تخلیه از کابل ناکام ماند
تلاش برای ربودن یک طیاره در جریان عملیات تخلیه از کابل ناکام ماند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.10.2021
یکی از فرماندهان واحدهای امریکایی گفته است که ارتش امریکا در هنگام تخلیه در ماه اگست از ربوده طیاره در فرودگاه کابل جلوگیری کرد.
به گزارش اسپوتنیک، «برایان دسوتلز»، یکی از فرماندهان واحدهای امریکایی که سخنان وی در بیانیه نیروی هوایی امریکا نقل قول شده است، گفت که ارتش امریکا در جریان عملیات تخلیه در ماه اگست سال روان میلادی از ربودن یک طیاره تجاری در میدان هوایی کابل جلوگیری کرد.
خاطرنشان می‌شود که در جریان پروازهای تخلیه، ارتش امریکا اطلاعاتی دریافت کرد که پنج فرد ناشناس در یکی از پروازهای تجاری قصد ربودن طیاره را داشتند. پس از آن، ارتش مظنونان را به قسمت دیگری از فرودگاه برد.
هویت مهاجمان هنوز مشخص نشده است.
اوایل ماه اگست طالبان حملات خود علیه نیروهای دولتی افغانستان را افزایش داد. 15 اگست نیروهای طالبان وارد کابل شدند و کنترول کاخ ریاست‌جمهوری را به دست گرفتند. سپس گزارش شد اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان کشور را ترک کرده است. بامداد 16 اگست طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و شکل حکومت آینده افغانستان به زودی مشخص خواهد شد. روز 7 سپتمبر طالبان فهرست اعضای دولت جدید افغانستان را اعلام کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала