ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نشست فرمت مسکو؛ طالبان تاهنوز برای اشتراک تصمیم نگرفته اند

© Photo / twitter/Qahar.Bنشست فرمت مسکو؛ طالبان تاهنوز برای اشتراک تصمیم نگرفته اند
نشست فرمت مسکو؛ طالبان تاهنوز برای اشتراک تصمیم نگرفته اند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.10.2021
یک تن از سخنگویان طالبان می‌گوید این گروه در خصوص شرکت در نشست "فرمت مسکو" درباره افغانستان هنوز هیچگونه تصمیمی نگرفته است.
به گزارش اسپوتنیک، بلال کریمی، سخنگوی طالبان (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) گفت رهبران این گروه هنوز تصمیم نگرفته است که آیا در نشست "فرمت مسکو" درباره افغانستان شرکت خواهند کرد یا خیر.
برگزاری نشست مسکو در شرایط کنونی برای افغانستان چه اهمیت دارد؟ - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.10.2021
برگزاری نشست مسکو در شرایط کنونی برای افغانستان چه اهمیت دارد؟
کریمی گفت: ""طالبان" هنوز تصمیم نگرفته است که در اجلاس "فرمت مسکو" شرکت خواهند کرد یا خیر."
پیشتر ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان گفته بود که نشست فرمت مسکو در مورد افغانستان قرار است بیستم اکتبر برگزار شود و افزود که روسیه از هیئت "طالبان" برای شرکت در نشست فرمت مسکو دعوت کرده است.
 گفتنی است نشست قبلی "تروئیکای گسترش یافته"  در مورد افغانستان با حضور نیروهای سیاسی افغانستان و طالبان در مسکو برگزار شده که در آن چهار کشور عضو به طرف‌های درگیر تأکید کردند تا خشونت‌ها را کاهش داده و به سرعت در گفتگوهایی درباره مسائل بنیادی به‌منظور حل درگیری‌ها در افغانستان حضور یابند.
جنبش طالبان (گروه ممنو ع در روسیه) پس از آنکه آمریکا در بهار امسال در مورد تصمیم خروج نیروهای مسلح خود از افغانستان اعلام کرد، عملیات گسترده ای را برای ایجاد کنترل بر افغانستان آغاز کرد. در 15 آگست طالبان بدون جنگ وارد کابل شدند و رئیس جمهور اشرف غنی وادار به فرار شد. در 6 سپتامبر، طالبان از ایجاد کنترل بر کل خاک افغانستان خبر داد و در 7 سپتامبر ، ترکیب دولت موقت خود را اعلام کردند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала