ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چین 3 فضانورد دیگر به فضا فرستاد

© Photo / twitter/CNSAWatcherچین 3 فضانورد دیگر به فضا فرستاد
چین 3 فضانورد دیگر به فضا فرستاد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.10.2021
چین دومین گروه از فضانوردان را به سمت ایستگاه فضایی جدید خود فرستاد. در میان این فضانوردان اولین زنی که از این ایستگاه بازدید خواهد کرد، نیز حضور دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، فضاپیمای ««شنژو-13» (Shenzhou-13) سوار بر راکت «لانگ مارچ 2‌اف» (Long March 2F) امروز 15 اکتوبر، از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در بیابان گبی در ساعت 12:23 بعد از ظهر به وقت منطقه به فضا پرتاب شد.
«شنژو-13» هشت ساعت پس از پرتاب به ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین به نام «تیانه» (Tianhe) متصل خواهد شد.
سه فضانوردی که همراه با این راکت به فضا رفتند، «ژای زیگنگ» (Zhai Zhigang) فرمانده این ماموریت، «وانگ یاپینگ» (Wang Yaping) و «ای گوانگفو» (Ye Guangfu) هستند.
«ژای» که اولین شهروند چینی است که در طول ماموریت «شنژو-7» در سال 2008، پیاده‌روی فضایی انجام داده، فرماندهی این ماموریت را بر عهده دارد. «ژای» که 55 سال دارد پس از 13 سال بار دیگر به فضا رفته است.
«وانگ» که اولین زن فضانوردی است که از ماژول «تیانه» دیدن خواهد کرد، در سال 2013 عضو ماموریت «شنژو-10» بوده است. این اولین سفر فضایی «ای گوانگفو» است.
هدف اصلی ماموریت «شنژو-13»، آزمایش فناوری‌های مهم در جهت مونتاژ و ساخت ایستگاه فضایی چین است که قرار است در سال 2022 دو ماژول دیگر به آن بپیوندد.
یکی از قابل توجه‌ترین ماموریت‌ها آزمایش انتقال یک ماژول از یک درگاه به درگاه دیگر به صورت دستی و با استفاده از بازوی رباتیک است.    
در طول ماموریت «شنژو-13» دو تا سه ماموریت خارج از ایستگاه یا پیاده‌روی فضایی نیز انجام خواهد شد. عملیات اصلی اتصال یک آداپتور است که به بازوی بزرگ «تیانه» امکان اتصال به بازوی کوچک‌تری که در آینده روی ماژول دیگری قرار خواهد داشت را می‌دهد.
از دیگر برنامه‌های این ماموریت می‌توان به بررسی و تایید فناوری‌های پشتیبان سلامت، زندگی و کار فضانوردان در طی شش ماه اقامت و انجام آزمایش‌های علمی در زمینه‌های پزشکی فضایی و گرانش صفر اشاره کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала