ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

طالبان: جهان باید با به رسمیت شناختن ما تعهدات خود در مقابل افغانستان را برجا کنند

© https://twitter.com  سخنگوی دفتر سیاسی طالبان
  سخنگوی دفتر سیاسی طالبان   - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.10.2021
سخنگوی طالبان می‌گوید که کشور های جهان می‌توانند با به رسمیت شناختن دولت تازه طالبان، مسئولیت‌‌های خود در قبال افغانستان را برعهده بگیرند.
به گزارش اسپوتنیک، محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطردر مصاحبه با الجزیره ضمن "دلخراش" خواندن حمله به مسجد شیعیان در کندهار گفت به عاملان حمله به مسجد فاطمیه می‌گوییم با این اقدامات نمی‌توانند به اهداف خود برسند.
سخنگوی دفتر طالبان گفت این حمله توسط افرادی انجام شد که افکار افراطی را اتخاذ کردند اما به آن‌ها می‌گویم که با این اقدامات نمی‌توانند اهدافشان را محقق کنند.
در بعد سیاسی نیز نعیم، از جامعه بین المللی خواست تا با به رسمیت شناختن رژیم در افغانستان، مسئولیت‌های خود را در قبال افغانستان.
واکنش نبیل به حمله امروز: طالبان ديگر مالكان اين جنگ نيستند و اين جنگ و صلح ديگر در اختيار طالب نيست - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.10.2021
واکنش نبیل به حمله امروز: طالبان ديگر مالكان اين جنگ نيستند و اين جنگ و صلح ديگر در اختيار طالب نيست
وی گفت: ما کنترل وضعیت امنیتی در افغانستان را در دست گرفته‌ایم و اوضاع در حال حاضر بسیار بهبود یافته و جهان شاهد آن است. ما از کشورهای جهان می‌خواهیم که افغانستان را منزوی نکنند زیرا این وضعیت به نفع هیچکس نیست.
نعیم گفت که به رسمیت شناختن دولت افغانستان توسط کشورهای همسایه و جامعه بین المللی این دولت را تقویت کرده و به آن در مواجهه با مشکلات داخلی کمک می‌کند.
وی افزود که این جنبش به تعهدات خود در جلوگیری از استفاده از خاک افغانستان برای حمله به هر کشوری متعهد است.
نعیم تصریح کرد: ما به آنچه در توافقنامه دوحه قول داده بودیم متعهد هستیم و اجازه نمی‌دهیم هیچ کس از کشور ما علیه هیچ کشوری استفاده کند. این حق مردم افغانستان است که جهان دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند.
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان همچنین عنوان داشت: همه افغانها حق شهروندی و عبادت دارند و حقوق همه شهروندان تضمین شده است. دولت ما جامع است و شامل عناصری از اقشار مختلف جامعه است.
پیشتر امیر خان متقی وزیر خارجه افغانستان، جامعه بین المللی را به نقض حقوق مردم افغانستان به دلیل عدم به رسمیت شناختن دولت موقت متهم کرده بود و گفت که به رسمیت نشناختن دولت جدید بی انصافی است. متقی افزود که دولت تشکیل شده توسط طالبان دارای تمام معیارهای شناخته شده در سطح بین المللی است.
طالبان تقریباً در 15 آگست همزمان با آخرین مرحله خروج نظامیان آمریکایی که در پایان همان ماه به پایان رسید، کنترل تمام افغانستان را به دست گرفت.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала