ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

برگزاری نشست مشاوران امنیت ملی در مورد افغانستان توسط هند

CC BY-SA 2.0 / Ashwin Kumar / Indian Flag برگزاری نشست مشاوران امنیت ملی در مورد افغانستان توسط هند
 برگزاری نشست مشاوران امنیت ملی در مورد افغانستان توسط هند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 18.10.2021
هند از برگزاری نشست در سطح مشاوران امنیت ملی در مورد افغانستان خبر داده است.
به گزارش اسپوتنیکبه نقل از تایمز ایندیا به نقل از منابع، هند در سطح مشاوران امنیت ملی در مورد افغانستان جلسه ای برگزار می کند که در آن نمایندگان روسیه، پاکستان و چین دعوت شده اند.
درخواست هند برای کمک انسانی به شهروندان افغانستان  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 12.10.2021
درخواست هند برای کمک انسانی به شهروندان افغانستان 
این دعوت پاکستان از سوی هند به نشستی چندجانبه، چند هفته پس از آن صورت گرفت که سه نماینده از هند در نشست "ساختار ضد تروریستی منطقه‌ای(RATS)" سازمان همکاری شانگهای (SCO) در پاکستان شرکت کردند.
در اقدامی دیگر، اُم بیرلا، سخنگوی دولت هند در دعوت خود از رهبران پارلمانی کشورهای مشترک‌المنافع برای شرکت در جشن صدمین سالگرد ایجاد "کمیته حساب‌های عمومی" پارلمان هند در اوایل دسامبر، از رئیس مجلس سنای پاکستان نیز دعوت به عمل آورد.
همچنین بر اساس تعدادی از گزارشات تأیید شده، که دولت نیز آن‌ها را تکذیب نکرده است، دووال طی یک سال گذشته مجموعه‌ای از رایزنی‌ها را با مقامات نظامی و امنیتی پاکستان، به صورت غیر رسمی و غیر مستقیم صورت داده است.
به گفته یک مقام ارشد، دعوت پاکستان در شرایطی است که نیاز مبرمی به بحث درباره تروریسم و امنیت فرا ملی ناشی از تحولات در افغانستان و افزایش حملات خشونت‌آمیز در داخل آن کشور احساس می‌شود، حملاتی از جمله دو بمب‌گذاری انتحاری مساجد در قندوز و قندهار.
علاوه بر این، هند می‌خواهد اطمینان حاصل کند که تصمیم‌گیری درباره به رسمیت شناختن دولت طالبان، که پاکستان بر آن تاکید کرده است‌، تنها پس از آن صورت بپذیرد که دولت طالبان در مورد تروریسم، فرصت برابر برای مشارکت در دولت و حقوق زنان و اقلیت‌ها تضمین دهد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала