ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کابلوف به محل نشست کنفرانس "فرمت مسکو" رسید

© Sputnik کابلوف به محل نشست کنفرانس فرمت مسکو رسید
  کابلوف به محل نشست کنفرانس فرمت مسکو رسید - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.10.2021
نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان و مدیر بخش دوم آسیا در وزارت امور خارجه وارد تالار کنفرانس شد.
به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان و مدیر بخش دوم آسیا در وزارت امور خارجه روسیه که قرار است در نشست ویژه "فرمت مسکو" شرکت کند وارد محل برگزاری کنفرانس شد.  
وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه گفته است که روسیه، چین و پاکستان مایل به ارائه کمک به افغانستان هستند، اما مسکو هنوز آماده به رسمیت شناختن دولت طالبان در افغانستان نیست.
عبدالسلام حنفی، معاون نخست وزیر طالبان می‌گوید این نشست یک شانس خوب برای تفاهم و شناخت است. طالبان پیشتر اعلام کرد، حضور نمایندگانش در مسکو توسط عبدالسلام حنفی، معاون نخست وزیر طالبان، رهبری خواهد شد. این نشست بر روی مسائل اقتصادی و سیاسی و همچنین مشکلات امنیتی منطقه و افغانستان متمرکز خواهد بود. ذبیح الله مجاهد، ‌معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان و سخنگوی طالبان گفته است ما از کشورهایی که قرار است در نشست "فرمت مسکو" شرکت کنند، درخواست خواهیم کرد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک به ما کمک کنند؛ با این حساب کشورها می‌توانند کمک و حس مسئولیت پذیری خودشان را نسبت به افغانستان ابراز کنند. حقیقتا، اقتصاد افغانستان نیاز به حمایت بیشتری دارد. "فرمت مسکو" یک مکانیسم گفت‌وگوست که در سال 2017 و با هدف رسیدگی به مسائل پیرامون افغانستان تشکیل شد و شامل افغانستان، چین، ایران، پاکستان، هند و سایر کشورها می‌شود و چندین دور گفت‌وگو در مسکو در 2017 و 2018 برگزار کرده است.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала