ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

بازداشت نظامیان و کارمندان دولت پیشین افغانستان در کویته‌ی پاکستان

© AFP 2021 / Banaras Khanبازداشت نظامیان و کارمندان دولت پیشین افغانستان در کویته‌ی پاکستان
بازداشت نظامیان و کارمندان دولت پیشین افغانستان در کویته‌ی پاکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.10.2021
منابع در شهر کویته، مرکز ایالت بلوچستان پاکستان می‌گویند شماری از نظامیان و کارمندان دولت پیشین افغانستان که به این شهر پناه برده‌اند، از محل سکونت‌شان بازداشت و به جای نامعلوم منتقل می‌شوند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اطلاعات روز، این منابع که نخواستند نام‌های‌شان در خبر ذکر شود، به روزنامه اطلاعات روز گفتند که در تازه‌ترین مورد صبح امروز (جمعه، 22 اکتوبر) یک منسوب امنیتی و یک کارمند دولت پیشین از ساحه‌ی «بروری» شهر کویته بازداشت شده‌‌اند.
بیرق ازبکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.10.2021
طرح همکاری ازبکستان و روسیه با افغانستان
آنان توضیح دادند این افراد از خانه‌ها و اتاق‌هایی که به کرایه گرفته‌اند، توسط اشخاصی که خود‌شان را پولیس معرفی می‌کردند، بازداشت و به جای نامعلوم منتقل شده‌اند.
همچنین یکی از این منابع گفت که حوالی ساعت 12:00 شب گذشته (پنج‌شنبه، 21 اکتوبر) به تعداد بیشتر از ده نفر از کارمندان دولت پیشین افغانستان هم از ساحه‌ی بروری به‌گونه‌ی مشابهی بازداشت شده‌اند. به گفته‌ی او، این افراد در اتاق‌های کرایی مربوط به ساختمان «صداقت استور» زندگی می‌کردند.
همچنین تعداد زیادی از کسانی که در این ساختمان زندگی می‌کرده، موفق شده‌اند که از چنگ بازداشت‌کنندگان فرار کنند.
یک منبع دیگر اما گفت که دست‌کم 15 نفر از نیروهای امنیتی و کارمندان دولت پیشین افغانستان در جریان شب گذشته در شهر کویته بازداشت شده‌اند.
در تاریخ 19 اکتوبر هم یک منسوب دیگر نیروی امنیتی دولت پیشین افغانستان از این شهر بازداشت شده است. هویت بازداشت‌کنندگان این نیروی امنیتی دولت پیشین افغانستان مشخص نشده است.
در همین حال، منبع توضیح داد که بازداشت‌کنندگان ابتدا شماره‌ی تماس این نیروی امنیتی دولت پیشین افغانستان را تحت ردیابی قرار داده و سپس با برقراری تماس‌های مکرر، او را تعقیب و بازداشت کرده‌اند.
او تأکید کرد که علی‌رغم تلاش‌های پیگیر از طریق متنفذان شهر کویته، مشخص نشد که این فرد در کدام اداره از نهادهای امنیتی پاکستان منتقل شده است.
این منابع تأکید کردند که افراد بازداشت‌شده ورقه‌ای با خود دارند که از جانب بخشی از دفتر سازمان ملل متحد به نام «دفتر سحر» به فرد معرف فرد پناه‌جو در پاکستان داده می‌شود. به گفته‌ی آنان، بازداشت‌شدگان اما به این ورقه اعتنا ندارند.
طالبان  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.10.2021
فقط ملل متحد می تواند در تغییر موقف طالبان تصمیم بگیرد
منابع همچنین گفتند که نگرانی‌ها در مورد بازداشت نیروهای امنیتی و کارمندان دولت پیشین افغانستان در کویته با دفتر سازمان ملل متحد هم شریک شده، اما تاکنون این تلاش‌ها نتیجه‌ی ملموس در پی نداشته است.
بازداشت این افراد توسط کسانی که خود را پولیس معرفی می‌کنند نگرانی‌های شدید را در میان سایر شهروندان افغانستان که در این کشور زندگی می‌کنند، خلق کرده است.
قبل از این هم شماری از رسانه‌ها گزارش داده بودند تعدادی ازنظامیان دولت پیشین افغانستان که پاکستان پناه برده‌اند، از بخش‌هایی از این کشور از جمله مناطق «بروری» و «مهرآباد» شهر کویته بازداشت و به محل نامعلوم منتقل می‌شوند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала