ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

مولوی ضعیف: پاکستان بازی دوگانه براه انداخته است

© Sputnik / Pouyaمولوی عبدالسلام ضعیف، سفیر اسبق طالبان در پاکستان
مولوی عبدالسلام ضعیف، سفیر اسبق طالبان در پاکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 23.10.2021
عبدالسلام ضعیف که بیشتر به عنوان یک «طالب معتدل» شمرده می‌شود، پاکستان را به براه انداختن بازی دو گانه در برابر افغانستان متهم ساخت.
به گزارش اسپوتنیک، عبدالسلام ضعیف، یک تن از افراد سرشناس «طالبان معتدل»، سفیر اسبق رژیم طالبان  (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) در اسلام آباد، در باره ی پروژه ی اعمار خط آهن «ازبیکستان- کابل- پیشاور» گفت که در این رابطه پاکستان با افغانستان بازی دوگانه را پیش می برد.
مسدود بودن مرز و مشکلات موترهای باربری؛ تصاویری از مرز افغانستان با پاکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.10.2021
چندرسانه ای
مسدود بودن مرز و مشکلات موترهای باربری؛ تصاویری از مرز افغانستان با پاکستان
به قول آقای ضعیف، پاکستان می خواهد از افغانستان صرف برای امور ترانزیتی خودش استفاده نماید، در حالیکه در مقابل به افغانستان اجازه نمی دهد تا حق ترانزیت خود را عملی کند و در بدل استفاده از حریم افغانستان به وسیله واگون های خط آهن از پاکستان و به جانب پاکستان عواید آنرا به دست بیاورد.
ضعیف در ادامه خاطر نشان ساخت که راه آهن در حال اعمار، باید از افغانستان بجای پیشاور، الی کراچی تمدید شود. به نظر ضعیف این اقدام به جانب افغانستان موقع می دهد تا از حق ترانزیت بالای قلمرو خود به نفع خود عواید به دست بیاورد.
این در حالی است گذرگاهای چمن و بولدک تا هنوز بسته مانده است و باغداران می‌گویند که به علت بسته ماندن‌ مسیرهای بازرگانی میان افغانستان و پاکستان، یک بخش بزرگ از انار کندهار صادر نشده و فاسد شده است.
 مسوولان اتحادیه تولید کننده‌گان جلغوزه در کشور نیز می‌گویند با آنکه امسال حاصلات جلغوزه در کشور بیشتر شده است، اما هنوز بازار مناسب برای آن وجود ندارد.
بندش راه‌ها به روی صادرات کشور از یک‌سو و چالش‌های اقتصادی کنونی در کشور از سوی دیگر سبب شده اند که اقتصاد روستایی در کشور با رکود جدی روبرو شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала