ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

استقبال طالبان از اظهارات پوتین در مورد احتمال حذف آنها از فهرست تروریسم

© Sputnikاستقبال طالبان از اظهارات پوتین در مورد احتمال حذف نام آنها از فهرست تروریسم
استقبال طالبان از اظهارات پوتین در مورد احتمال حذف نام آنها از فهرست تروریسم - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 25.10.2021
سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان با انتشار پیامی از اظهارات رئیس جمهور روسیه مبنی بر احتمال خروج این گروه از فهرست سازمان های تروریستی، استقبال کرد.
 به گزارش اسپوتنیک، «عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه دولت طالبان (گروه ممنوع در روسیه)  اعلام کرد که این گروه از اظهارات «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مورد امکان حذف این گروه از فهرست سازمان های تروریستی استقبال می کند.
بلخی در همین رابطه با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد: وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان از اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس‌ جمهور فدراسیون روسیه مبنی بر حذف نام رهبران گروه طالبان از فهرست سیاه استقبال می‌کند.
پوتین در مورد حذف طالبان از فهرست سازمان های تروریستی صحبت کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.10.2021
پوتین در مورد حذف طالبان از فهرست سازمان های تروریستی صحبت کرد
وی در ادامه پیامش نوشت: همانطور که فصل جنگ به پایان رسیده است، کشورهای جهان نیز باید تغییر مثبتی در رابطه و رویکرد خود در قبال افغانستان ایجاد کنند. ما به دنبال روابط مثبت با جامعه بین المللی بر اساس اصل رابطه متقابل هستیم.
پیشتر و در همین رابطه «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرده بود روسیه با جامعه جهانی، به ویژه سازمان ملل متحد، در مورد موضوع حذف طالبان از لیست سازمان های تروریستی هم عقیده است.
پسکوف در این باره با اشاره به سخنان پوتین در مورد این موضوع گفت از آنجا که این تصمیم سازمان ملل متحد است، نمی توان مکانیسم و ساز و کار جداگانه ای درباره آن در روسیه ایجاد کرد.
سخنگوی کاخ کرملین همچنین تایید کرد که روسیه بر نظرات نهادهای سیاسی بین المللی تکیه کرده است.
پیشتر رئیس جمهور روسیه در نشست باشگاه «والدای» در سخنانی درباره احتمال به رسمیت شناختن طالبان گفته بود: به نظرم می‌رسد به این مرحله (به رسمیت شناختن طالبان) نزدیک می‌شویم.
وی همچنین افزوده بود که موضع روسیه حرکت به سمت این مسیر است اما چنین تصمیم‌هایی باید مطابق همان شیوه‌ای که این گروه را به عنوان گروه تروریستی در لیست سیاه قرار داد، صورت پذیرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала