ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هشدار مسئولان از آلوده‌تر شدن هوای کابل نسبت به زمستان‌های گذشته

© Photo / William John GauthierПейзаж города Кабул в Афганистане
Пейзаж города Кабул в Афганистане - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.10.2021
شهروندان کشور می‌گویند که نبود برق، بلند بودن بهای گاز مایع و فقر گسترده، سبب شده است که مردم بیشتر به سوخت زغال سنگ، پلاستیک و حتا تایر موتر رو بیاورند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، مسوولان شهرداری پایتخت می‌گویند که میزان آلوده‌گی هوای پایتخت در فصل سرما به علت استفاده از زغال سنگ بالاتر از هر سال دیگر پیش بینی شده است.
مسوولان این نهاد تاکید می‌ورزند که بیشتر مردم به علت بلند بودن بهای گاز و تیل، از زغال سنگ کار می‌گیرند که این کار میزان آلوده‌گی هوا را بیشتر می‌سازد.
نعمت الله بارکزی، رییس نشرات شهرداری کابل گفته است: «ما اجرای برنامه‌های خود را آغاز کردیم و به تمام بلند منزل‌ها هشدار دادیم تا از فلتر استفاده کنند. تیم‌های ما همه روزه در شهر نظارت می‌کنند.»
آلودگی هوا در هرات؛ افزایش نگرانی‌های شهروندان و اقدامات مسوولین - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.03.2021
افزایش آلودگی هوا در هرات؛ فقط ۲۲ کارمند از محیط زیست محافظت می‌کنند
درهمین حال شهروندان کشور می‌گویند که نبود برق، بلند بودن بهای گاز مایع و فقر گسترده، سبب شده است که مردم بیشتر به سوخت زغال سنگ، پلاستیک و حتا تایر موتر رو بیاورند.
همه ساله با فرا رسیدن زمستان، اداره محیط زیست درهمکاری با شهرداری کابل راه‌کارهای را برای جلوگیری از آلوده‌گی بیشتر هوا عملی می‌ساختند، اما اداره محیط زیست بیش از دو ماه می‌شود که مسدود است.
از سوی هم بربنیاد آمارهای وزارت صحت عامه، با فرا رسیدن زمستان و آلوده شدن هوای کابل میزان بیماری های تنفسی، قلبی و بیماری های دیگر تا پنجاه درصد افزایش می‌یابد.
این نگرانی‌ها در حالی ابراز می‌شوند که پیش بینی‌های نهادهای مدد رسان نشان می‌دهد که ناداری و فقر از یک سو و بلند بودن هزینه مواد سوخت از سویی دیگر، زمستان امسال را دشوارتر از سال‌های دیگر خواهد ساخت.ش
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала