ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دیدار عبدالله عبدالله با حامد کرزی

© Photo / facebook account of dr abdullah abdullah دیدار عبدالله عبدالله با حامد کرزی
دیدار عبدالله عبدالله با حامد کرزی  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.10.2021
رئیس شورای مصالحه ملی با رئیس جمهور پیشین افغانستان دیدار کرد.
به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان در برگه فیسبوک خود نوشته است که شام امروز با حامد کرزی رئیس جمهور پیشین این کشور دیدار و درباره وضعیت افغانستان بحث و گفتگو کردند.
عبدالله با سفیر ایران در کابل دیدار کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 18.10.2021
عبدالله با سفیر ایران در کابل دیدار کرد
به گفته آقای عبدالله، دو طرف بالای وضيعت دشوار اقتصادى در کشور، درخواست از سازمان های مدد رسان برای فراهم آوری کمک های عاجل بشری به مردم افغانستان قبل از فرا رسیدن زمستان، تحولات اخیر سیاسی و برقراری ثبات دایمی در کشور بحث و تبادل نظر کردند.
این درحالیست که برنامه غذای جهانی ( WFP ) مل متحد اعلام کرد 22 ملیلون  و 800 هزار نفر، یعنی بیش از نیمی از جمعیت 39 میلیون نفری افغانستان با مسئله جدی ناامنی غذایی مواجه هستند که ادامه آن به گرسنگی و قحطی در این کشور منجر خواهد شد. این رقم 2 ماه پیش 14 میلیون نفر بوده است.
افغانستان از ماه آگست و با به قدرت رسیدن گروه طالبان در شرایط بحرانی به سر می برد. مسئله بحران غذا نیز با توجه به شرایط بد اقلیمی از قبل وخیم تر شده است. 
براساس این گزارش، آژانس غذای سازمان ملل متحد به 220 میلیون دالر در ماه نیاز دارد تا مواد غذایی نزدیک به 23 میلیون نفر را که در آستانه زمستان بسیار آسیب پذیر می باشند را تامین کند.
بسیاری از مردم افغانستان دارایی های خود را برای خریدن غذا می فروشند. دولت موقت طالبان نیز قادر به پرداخت پول به شهروندان نیست و مردم شهرنشین این کشور برای نخستین بار مانند مردم مناطق روستایی با بحران ناامنی غذایی مواجه شدند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала