ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده ایران در سازمان ملل: جامعه بین‌المللی مسوولیت اخلاقی دارند که به افغانستان کمک کنند

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / «مجید تخت روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل
«مجید تخت روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.10.2021
 سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: جامعه جهانی برای کمک فوری به مردم افغانستان دست به دست هم دهند ما در ایران وظیفه ای را که برعهده داریم، انجام می دهیم اما هر راهکار دیگر می تواند برای همه فاجعه آمیز باشد.
به گزارش اسپوتنیک، مجید تخت روانچی ، نماینده ایران در سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه، پنجم عقرب، در یادداشتی نوشته است که برای جلب اعتماد مردم افغانستان و احترام جامعه جهانی، باید دولتی به نماینده‌گی از همه شهروندان افغانستان تشکیل شود.
 ابراهیم رئیسی - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.10.2021
رییس جمهوری ایران: افغانستان باید دولت فراگیر ایجاد کند
او افزوده است که جامعه بین‌المللی مسوولیت اخلاقی دارند که به مردم افغانستان کمک کنند تا در این شرایط دشوار روی پای خود بایستند.
مجید تخت‌روانچی گفته است: «جامعه جهانی باید مردم افغانستان را کمک کند تا با عزت و شرف روی پای خود بایستند.»
 از سویی هم، او خاطرنشان کرده است که وضعیت کنونی افغانستان نیازمند یک تلاش هماهنگ بین‌المللی است و کشورهای همسایه می‌توانند در این زمینه نقش بزرگی را ایفا کنند.
او افزوده است: «ما بر این باوریم که یک رویکرد منطقه‌ای با حمایت سازمان ملل  می‌تواند به مردم افغانستان برای غلبه بر بحران کنونی کمک کند.»
تخت‌روانچی نوشته است که خروج عجولانه امریکا، سقوط ناگهانی حکومت غنی، تسلط طالبان بر کل افغانستان و تحولات سریع، پیامدهای جدی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را برای کل منطقه به همراه داشته است.
در همین حال، او گفته است که زمستان نزدیک است و تلاش‌ها برای ارایه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان باید دو برابر شود.
نماینده ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به امنیت منطقه تأکید کرده است که با تروریسم باید با قدرت مقابله شود و نباید اجازه داد که گروه‌های تروریستی از جمله داعش از وضعیت کنونی افغانستان برای ایجاد ویرانی و ایجاد وحشت میان مردم استفاده کنند.
این اظهارات در حالی از سوی این مقام ایرانی مطرح می‌شود که تهران امروز میزبان نشست وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان در مورد این کشور است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала