ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

احتمال جنگ بین چین و هند ارزیابی شد + ویدئو

© AFP 2021 / Biju Boroمرز هند و چین
مرز هند و چین - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 02.11.2021
 در جریان آخرین مذاکرات در باره جدایی نیروها در دره لاداخ هیچگونه  توافقی میان هند و چین، حاصل نشد.
به گزارش اسپوتنیک، شریکانت کانداپالی پروفسور چینی شناس از دانشگاه جواهر لعل نهرو در خصوص تنش در مرزهای هند و چین اظهار داشت که بعید است این تشنجات به جنگ بین دو ابرقدرت هسته ای بیانجامد.
وی یادآور شد که مذاکرات فرماندهان ارتش هند و چین برای خروج نیروها از مناطق اصلی اصطکاک در مرز با بن بست روبرو شد و نتوانست از درگیری 17 ماهه که گاهی منجر به درگیری‌های مرگبار می‌شود، بکاهد.
هند چند جنگنده و هلیکوپتر به مرز با چین فرستاد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.06.2020
هند چند جنگنده و هلیکوپتر به مرز با چین فرستاد
هر دو کشور دهها هزار نظامی را به حال آماده باش درآوردند و چین زیرساخت چشمگیر نظامی را در آن منطقه برپا کرده است.
با وجود آنکه چین و هند اعلام کردند که اولین کشور در کاربرد سلاح هسته ای نخواهند بود، ریاست هر دو کشور هشدار دادند که امکان کاربرد انواع معمولی تسلیحات استراتژیک بعید نیست. اما به عقیده چینی شناس هندی، بعید است در چنین شرایطی جنگ تمام عیار بین دو کشور هند و چین دربگیرد.
​ دمای مناطق پیش رو در لاداخ در ماه جنوری به حدود 30درجه زیر صفر درجه سانتیگراد می رسد. نیروهای هر دو طرف در این زمان به مواضع سنتی خود در تابستان عقب نشینی می کردند ، اما از زمان آغاز رویارویی در ماه مه 2020 همچنان در محل می‌مانند. هر دو کشور دهها هزار سرباز تحت حمایت توپخانه، تانک و جنگنده را در امتداد مرز به نام "خط کنترل" مستقر کرده‌اند.
خط کنترل، سرزمین های تحت کنترل چین و هند را از لاداخ در غرب تا ایالت آروناچال پرادش در شرق هند ، که چین به طور کامل بر آنها ادعا دارد، جدا می‌کند.
 هند و چین در سال 1962 جنگی مرگبار بر سر مرز انجام دادند. از زمان آغاز بحران در سال گذشته ، چینی ها دهها سازه بزرگ را در شرق لاداخ ساخته‌اند تا نیروهای خود را در زمستان در آنجا نگه دارند. استقرار هلیکوپترهای جدید ، گسترش میدانهای هوایی ، پادگانهای جدید ، سایتهای جدید موشکهای زمین به هوا و مکانهای راداری نیز توسط هند گزارش شده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала