ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پاکستان مانع ورود گندم کمکی هند به افغانستان می شود

© AP Photo / Prabhjot Gill, file پاکستان مانع ورود گندم کمکی هند به افغانستان می شود
 پاکستان مانع ورود گندم کمکی هند به افغانستان می شود - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.11.2021
دولت هند از پاکستان انتقاد کرده که با گذشت یک ‌ماه به محموله‌های حامل گندم کمکی این کشور به افغانستان اجازه نداده تا از خاک این کشور عبور کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندین اکسپرس، هند ماه گذشته میلادی برای ارسال کمک‌های بشری از جمله ۵۰ هزار تن گندم به افغانستان از مرزهای زمینی، با پاکستان تماس گرفت، اما پاکستان با آن‌که این درخواست را رد نکرده، پاسخ امیدوار کننده‌ای نیز به دهلی نو نداده است.
تجارت افغانستان با هند از طریق پاکستان متوقف شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.08.2021
تجارت افغانستان با هند از طریق پاکستان متوقف شد
در گزارش آمده که هند با پاکستان تماس گرفته و نیز یک یادداشت ارسال کرده تا اجازه دهد موترهای حامل این مقدار گندم از خاک آن کشور عبور کرده و وارد افغانستان شود. به گفته مقامات وزارت خارجه هند، ارسال این محموله از طریق هوا کار دشواری بوده و به همین دلیل با پاکستان تماس گرفته‌اند.
این مقامات گفته‌اند که پاکستان از یک ماه به این سو در حال بررسی درخواست هند است؛ اما به نظر می‌رسد به دلیل مقدار گندم در هر موتر باری و یا اجازه نداشتن این موترها برای تردد در خاک پاکستان، گندم از موترها تخلیه شده و به موترهای پاکستانی بارگیری شود. این کار از سوی مقامات هندی زمان‌گیر و پرچالش گفته شده‌است.
رسانه ایندین اکسپرس نوشته که هرچند طالبان در مسکو از هند خواستار کمک‌های بشردوستانه به افغانستان شدند؛ اما پاکستان هنوز مانعی برای ارسال این کمک‌ها به شمار می‌رود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала