ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

جلوگیری از فروپاشی افغانستان؛ قطر خواستار اجماع بین‌المللی شد

© REUTERS / Naseem Zeitoonجلوگیری از فروپاشی افغانستان؛ قطر خواستار اجماع بین‌المللی شد
جلوگیری از فروپاشی افغانستان؛ قطر خواستار اجماع بین‌المللی شد  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.11.2021
وزیر خارجه قطر به جلوگیری از فروپاشی افغانستان تاکید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در کنفرانس مشترک خبری با «انزی لوگر» وزیر خارجه اسلوونی بر ضرورت تلاش جهت جلوگیری از سقوط افغانستان تاکید کرد.
John F. Sopko - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.11.2021
سیگار: عوامل فروپاشی دولت افغانستان بررسی می شود
آل ثانی تاکید کرد که قطر خواهان اجماع بین‌المللی درباره اقدامات در رابطه به افغانستان است. وزیر خارجه قطر از طالبان به عنوان دولت افغانستان از آنها خواست تا تا با تعامل با همه طرف‌ها بدون تبعیض و تضمین حقوق مردم افغانستان، بویژه زنان و دختران، تعهد خود را نشان دهند.
وزیر خارجه قطر همچنین از کشورهای جهان خواست تا در تلاش‌های بشردوستانه برای افغانستان مشارکت کنند و به جای منزوی ساختن افغان‌ها، شاهد گام‌های جدی در عرصه مبارزه با تروریسم از جانب افغانستان باشیم.
طالبان در تاریخ 15 آگست سال 2021 وارد کابل شد. از آن زمان به بعد، ارائه خدمات عمومی در کشور تعطیل شده و اغلب نیروهای متخصص از کشور فرار کرده‌اند. حالا بیش از دو ماه از زمان ورود این گروه به پایتخت می‌گذرد و هنوز اکثر ادارات دولتی که خدمات عمومی ارائه می‌کردند تعطیل هستند. هر چند این گروه در تلاش است تا ارائه خدمات عمومی را به تدریج از سر گیرد اما هنوز شماری از ادارات دولتی تعطیل بوده یا آینده مبهمی پیش رو دارند. نبود سرمایه انسانی، وجود مشکلات لجستیکی و مرتبط بودن نظام ادارات مختلف دولتی با یکدیگر، از جمله چالش‌های اصلی پیش رو برای آغاز دوباره روند ارائه خدمات عمومی و بانکداری هستند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала