ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

وزیری برای جلب توجه جهان به تغییرات آب و هوایی "تا زانو" در آب رفت

© @https://twitter.com/tuvalu cop26
tuvalu cop26 - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.11.2021
 وزیر امور خارجه تووالو برای سخنرانی در کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل موسوم به COP۲۶ در حالیکه تا زانو در آب دریا ایستاده، سخنرانی کرده است تا نشان دهد که کشورش در خط مقدم بحران ناشی از تغییرات آب و هوایی قرار دارد.
به گزارش اسپوتنیک، سیمون کوفی وزیر امورخارجه تووالو، کشوری جزیره‌ای واقع در اقیانوس آرام، سخنرانی خود برای کنفرانس آب و هوایی گلاسگو موسوم به (COP26)را در حالی ایراد کرد که تا زانو در آب ایستاده بود.
تصاویر سیمون کوفه که با دریشی و نکتایی در پشت تریبونی در دریا ایستاده و پاچه‌های پطلونش را بالا زده بود، به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد تا توجه‌ها را به مبارزه این کشور جزیره‌ای کوچک علیه بالا آمدن سطح آب دریا جلب کند.
وزیر در این پیام ویدئویی خطاب به شرکت کنندگان در نشست گلاسگو گفت: «این واقعیتی است که تووالو را به دلیل تأثیرات تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح آب دریاها تهدید می‌کند.»
تووالو یکی از جزایر کوچک اقیانوس آرام است که بیش از همه در معرض تغییرات اقلیمی و خطر بالا آمدن آب دریا‌ها قرار دارند. این جزیره که در همسایگی فیجی و ساموآ واقع شده، 26 کیلومتر مربع مساحت و حدود 12 هزار نفر جمعیت دارد.
بسیاری از کشورهایی که بزرگترین تولیدکننده آلاینده‌های زیست محیطی محسوب می شوند، وعده داده‌اند که میزان مصرف کربن خود را کاهش دهند و برخی می‌گویند که متعهد شده‌اند تا انتشار کربن را تا سال 2050 میلادی به صفر برسانند.
با این وجود رهبران کشورهای جزیره‌ای اقیانوس آرام با اشاره به اینکه بقای کشورهای کم‌ارتفاع آنها در خطر است، خواستار اقدام فوری شده‌اند.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала