ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

 کلیسای کاتولیک به قربانیان آزار جنسی غرامت می‌پردازد

© AFP 2021 / Gabriel Bouys کلیسای کاتولیک به قربانیان آزار جنسی غرامت می‌پردازد
 کلیسای کاتولیک به قربانیان آزار جنسی غرامت می‌پردازد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.11.2021
کلیسای کاتولیک فرانسه تصمیم گرفته است برای پرداخت غرامت به قربانیان آزار جنسی اموالش را به فروش برساند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رویترز،  کلیسای کاتولیک فرانسه اخیرا با فروش بخشی از املاک و مستغلات این نهاد مذهبی برای دادن غرامت به هزاران قربانی آزار جنسی کودکان توسط کشیش‌ها مسیحی موافقت کردند.
تجاوز کشیش امریکایی بر یک نوجوان در کلیسا - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.07.2018
تجاوز کشیش امریکایی بر یک نوجوان در کلیسا
اریک دو مولن بوفور، رئیس کنفرانس اسقف‌های فرانسه و اسقف اعظم شهر ریمز فرانسه، گفت که و تصمیم گرفت "در مسیر جبران خسارت" حرکت کند. برای این منظور، اسقف ها صندوقی ایجاد خواهند کرد که از طریق فروش املاک و دارایی های غیرمنقول تامین مالی می شود.
اریک دو مولن بوفور، رئیس کنفرانس اسقف‌ها در کلیسای کاتولیک فرانسه روز دوشنبه ضمن یادآوری این تعهد گفت: «کلیسا مسئولیت نهادی، خود را به رسمیت شناخته قرار است به زودی یک کمیسیون مستقل برای ارزیابی مطالبات تشکیل ‌شود و ما قصد داریم امکانات و منابع لازم را برای انجام این مأموریت و دادن غرامت به قربانیان فراهم کنیم.»
این مقام مذهبی در پایان نشستی یک هفته‌ای که به منظور بررسی گزارش تاریخی کودک‌آزاری در کلیسای کاتولیک فرانسه منتشر شده بود به تصویب قطعنامه‌هایی در مجمع عمومی اسقف‌ها اشاره کرد و گفت: «طرح‌های گسترده‌ای برای بازنگری در شیوه حکمرانی در سطح اسقف‌ها و کلسیای کاتولیک فرانسه در دست اجراست.»
مقامات کلیسا پیش‌تر در پی انتشار گزارشی تکان‌دهنده که از موارد متعدد کودک‌آزادی توسط کشیش‌ها طی سال‌های 1950 تا 2020 میلادی پرده برداشته بود، تحت فشار زیاد افکار عمومی قرار گرفته بودند.
بر اساس نتایج یک تحقیق تکان دهنده بیش از 300 هزار شهروند فرانسه در دوران کودکی مورد آزار جنسی کشیش‌ها قرار گرفته و دست کم 3 هزار مجرم کودک آزار در کلیسای کاتولیک این کشور و نهاد‌های زیر مجموعه آن شناسایی شده‌اند.
این گزارش همچنین از کلیسای کاتولیک خواسته بود علاوه بر تخلفات فردی که از سوی کشیش‌ها صورت گرفته مسئولیت اجتماعی و مدنی خود را نیز در این میان بپذیرد.
درپی انتشار این گزارش، اسقف‌های فرانسوی ابتدای ماه جاری میلادی با برپایی یک همایش سراسری ضمن پذیرفتن کوتاه‌های صورت گفته بر مسئولیت کلیسا برای جبران خسارت‌های وارده به قربانیان تاکید کرده بودند.
 گفتنی است که جبران خسارت صرفا از راه پرداخت غرامت مالی انجام نمی‌شود زیرا برخی از قربانیان تنها خواستار دریافت اطلاعاتی در باره زنده بودن آزارگر خود هستند و برخی دیگر نیز تمایل دارند با فرد خاطی ملاقات داشته باشند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала