ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

طالبان: برآیند نشست هند از قبل عملی شده است

© Photo / Facebook account of Ministry of External Affairs, Government of Indiaطالبان: برآیند نشست هند از قبل عملی شده است
طالبان: برآیند نشست هند از قبل عملی شده است - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 11.11.2021
در نشست منطقه‌‌ای هند از طالبان دعوت نشده بود و کشور های چین و پاکستان نیز از اشتراک در این نشست خوداری کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، طالبان (گروه تروریستی تحت تحریم سازمان ملل به جهت فعالیت‌های تروریستی)، در واکنش به اعلامیه نشست هند، می‌گوید آنچه که در این اعلامیه در باره افغانستان بر آن تاکید شده، از سوی امارت اسلامی عملی شده است.
انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان می‌افزاید که دیگر نیاز نیست تا کشور های منطقه بر تشکیل حکومت همه‌شمول، کار گیری از خاک افغانستان بر ضد کشور های جهان، ابراز نگرانی کنند.
طالبان دکان‌های مارکیت شهرداری پروان را مهرولاک کرده‌اند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 11.11.2021
طالبان دکان‌های مارکیت شهرداری پروان را مهرولاک کرده‌اند
انعام الله سمنگانی گفت: "طالبان از نشست هند استقبال می‌کند و در تلاش این هستیم تا گام‌های مستحکم در راستای حکومتداری برداریم و کشور های جهان نباید تشویش داشته باشند که از خاک افغانستان بر ضد آنان استفاده می‌شود".
در نشست هند که با حضور نماینده‌های روسیه، ایران و کشور های آسیایی میانه برگزار شده بود، اشتراک کننده‌گان روی پیکار با هراس افگنی، ایجاد حکومت همه‌شمول و استفاده نشدن خاک افغانستان در برابر کشور های دیگر، گفت‌وگو کردند.
ازسویی هم، آگاهان مسایل سیاسی برگزاری این گونه نشست‌ها در باره افغانستان را می‌ستایند و می‌گویند که این نشست‌ها می‌تواند بر ثبات و اقتصاد کشور اثر گزار باشد.
نشست هند درباره افغانستان؛ طالبان استقبال کردند  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.11.2021
نشست هند درباره افغانستان؛ طالبان استقبال کردند
سید هارون هاشمی، آگاه مسایل سیاسی در این رابطه به طلوع‌نیوز گفت: "کشور های جهان در تلاش این استند که از راه گفت‌وگوها بتوانند همه خواست‌های شان را به طالبان بگویند و این نشست‌ها می‌تواند تاثیرات مثبت بر اوضاع افغانستان داشته باشد".
سید حکیم کمال، آگاه روابط بین الملل گفت: "نشست هند در کمک و باسازی افغانستان مفید است، چون هند همواره از کشور های کمک کننده به افغانستان بوده و اکنون هم علاقمند کمک است".
در نشست منطقه‌‌ای هند از طالبان دعوت نشده بود و کشور های چین و پاکستان نیز از اشتراک در این نشست خوداری کرده‌اند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала