ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

اولیانوف: سیاست امریکا در قبال افغانستان شکست‌ خورده است

© Sputnik / Alexander Natruskinاولیانوف: سیاست امریکا در قبال افغانستان شکست‌ خورده است
اولیانوف: سیاست امریکا در قبال افغانستان شکست‌ خورده است - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.11.2021
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی، سیاست امریکا در قبال افغانستان را از نظر سیاسی، نظامی، دیپلماتیک و بشردوستانه به طور کامل شکست‌خورده خواند.
امریکا ذخایر دولتی افغانستان در بانک های امریکایی را بست - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 17.08.2021
امریکا ذخایر دولتی افغانستان در بانک های امریکایی را بست
او این اظهارنظر را در واکنش به توییتی انتقادآمیز در خصوص بسته شدن دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا در حالی که این کشور در پی سیاست‌های اشتباه واشنگتن و اشغال ۲۰ ساله ناتو با فقر دست به گریبان است، بیان کرد. 
اولیانوف نوشت: مواردی در سیاست آمریکا در قبال افغانستان به شدت اشتباه است. از نظر سیاسی، نظامی، دیپلماتیک و بشردوستانه به طور کامل شکست خورده و هیچ تلاشی برای درس گرفتن از این تجربه نمی‌شود.
پیش‌تر مقام‌های روسیه و چین خواستار لغو تحریم‌های اقتصادی علیه افغانستان به دلیل بحران اقتصادی این کشور شدند.
«واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در یکی از نشست شورای امنیت گفت که مسکو امیدوار است افغانستان به دارایی‌های مسدود شده خود دسترسی پیدا کند.
وی با اشاره به مسدود شدن دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا، اظهار داشت که این کشور در آستانه سقوط اقتصادی قرار دارد بنابراین دسترسی به تمام دارایی‌هایی که مسدود شده است به نفع مردم افغانستان است.
«وانگ یی» وزیر امور خارجه چین هم این موضوع را در نشست گروه ۲۰ مطرح کرد و گفت که تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور باید پایان یابد.
وی با اشاره به ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان افزود که این دارایی‌های مردم افغانستان است و باید متعلق به مردم این کشور باشد و نباید برای چانه‌زنی سیاسی به کار گرفته شود.
 آمریکا ذخایر بانک مرکزی افغانستان به ارزش ۹.۴ میلیارد دالر را مسدود کرده است. این کشور گفته که طالبان نباید به این ذخایر دسترسی پیدا کنند. طالبان در ۲۴ سنبله کابل را تصرف کرد و دولت موقت تشکیل داد. تاکنون هیچ کشوری آن‌ها را به رسمیت نشناخته‌‌ است. جامعه جهانی می‌گوید برای به رسمیت شناختن طالبان عجله‌ای ندارد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала