ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نگرانی خبرنگاران از عدم مصونیت کاری و جانی

© Photo / Government Media and Information Centerنگرانی خبرنگاران از عدم مصونیت کاری و جانی
نگرانی خبرنگاران از عدم مصونیت کاری و جانی - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.11.2021
با ادامۀ خشونت‌ها و تهدیدها در برابر خبرنگاران، روز گذشته حمید سیغانی، کارمند پیشین تلویزیون خصوصی آریانانیوز در اثر انفجاری در منطقۀ دشت برچی در غرب شهر کابل جان باخت.
به گزارش اسپوتنیک  به نقل از سلام‌وطندار، شماری از خبرنگاران با ابراز نگرانی از افزایش و ادامۀ تهدیدها در برابرشان می‌گویند که از هیچ تضمینی برای مصونیت جانی و کاری برخوردار نیستند.
جان باختن کارمند تلویزیون آریانا در انفجار امروز کابل - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.11.2021
جان باختن کارمند تلویزیون آریانا در انفجار کابل
منصور نیازی، از خبرنگاران در کابل می‌گوید: «متأسفانه هر روز خشونت در برابر خبرنگاران بیش‌تر می‌شود و هیچ تضمین عملی برای حفظ جان خبرنگاران و عدم خشونت و بدرفتاری در برابر آنان از سوی نظام جدید تا حال داده نشده است. ما به‌عنوان خبرنگار حین فعالیت خبرنگاری هیچ تضمینی را نمی‌بینیم که در آن جان ما حفظ باشد».
سهیلا یوسفی، از دیگر خبرنگاران نیز تأکید می‌کند که تهدیدها در برابر خبرنگاران رو به افزایش است و توجهی از سوی نهادهای پشتی‌بان خبرنگاران و رسانه‌ها در این زمینه صورت نمی‌گیرد. او می‌گوید: «تمام خبرنگاران نه مصونیت شغلی دارند و نه مصونیت جانی. این جای نگرانی‌ست که ما هر روز خبرنگاران را از دست داده می‌رویم و هیچ نهادی توجه نمی‌کند».
اما حجت‌الله مجددی، عضو کمیسیون رسیده‌گی به قضایای خبرنگاران و رسانه‌ها می‌گوید که در اثر تلاش‌های نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها، خشونت‌ها در برابر خبرنگاران در مقایسه به هفته‌های گذشته کاهش یافته است و تلاش‌های بیش‌تر در این زمینه جریان دارد.
این در حالی‌ست که پس از تسلط طالبان در افغانستان، نهادهای پشتی‌بان خبرنگاران بارها از بدترشدن وضعیت خبرنگاران خبر داده و گفته‌اند که صدها خبرنگار در حال ترک کشور اند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала