ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل
Стадион Зенит-Арена в Санкт-Петербург - اسپوتنیک افغانستان, 1920
ورزش
تازه های ورزش افغانستان و جهان

نخستین نشست خبری ژاوی؛ آزمایش اسطوره در دربی کاتالونیا

© AFP 2021 / KARIM JAAFARXavi Hernandez
Xavi Hernandez - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.11.2021
ژاوی هرناندز اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را به عنوان سرمربی بارسلونا برگزار کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ژاوی هرناندز پس از 6 سال دوری از تیم فوتبال بارسلونا و تجربه سرمربی گری در السد قطر دوباره به نیوکمپ بازگشته تا این بار به عنوان سرمربی بلوگرانا ایفای وظیفه کند.
او در خصوص بازی با اسپانیول و شرایط تیم صحبت کرد.
دربی |
باید در خصوص مسائل روحی تیم محتاط باشیم . دربی تنش و جنگ روانی زیادی خواهد داشت من قبلا به بازیکنانم گفته ام که باید رقابت کرده و بازی را برنده شویم . برای کنترل کل بازی جزئیات زیادی وجود دارد ولی بسیار هیجان زده هستیم که خوب شروع کنیم . چیزی که در تمرینات دیدم داشتن استعداد بازیکنانم بود که دوستش داشتم . فردا به حمایت هواداران هم نیاز خواهیم داشت این مثبت گرایی باشگاه از فردا باید وارد نتایج بازی های تیم شود.
اسپانیول |
با بازیکنانی که در استراحت بودند تلاش کردیم تا اسپانیول را آنالیز کنیم . روز های زیادی برای همکاری با بازیکنان ملی پوش نداشته ایم ولی بسیاری از بازیکنان از قبل ایده ما را میدانند . همه بازیکنان باید باهم متحد شده و خانه را مانند یک قلعه کنیم.
سبک بازی |
بدیهی است که دوست داریم خوب بازی کنیم و توپ را در اختیار داشته باشیم . پرس را بالا ببریم و معتقدیم که با این راه میتوان بازی را اسان تر کرد . ما در مسابقات شرایط اضطراری داریم و نمیتوانیم شکست بخوریم . یک پروژه جدید را با اشتیاق فراوان شروع میکنیم.
آنسو و دمبله |
هنوز برای حضور 11 بازیکن تصمیم نگرفته ایم . ایده من با جوانان خوب است ما نمیتوانیم روی آنسو و دمبله و مارتین و آگوئرو حساب کنیم ولی جوان ها آماده هستند.
قوانین رختکن |
همه ما سبک زندگی داریم ولی در نهایت قوانین وجود دارند برای یک گروه کاملا این قوانین اساسی و تعیین کننده هستند . لزومی ندارد من گروهبان باشم تیم نسبت به قوانین واکنش خوبی نشان داده است.
ورود دنی آلوز |
من تصمیم گرفتم او به تیم اضافه شود و او را کاملا می شناسم او در بسیاری از پست ها به ما کمک خواهد کرد . او در زمین از نظر بدنی عالی است . دنی یکی از بهترین بازیکنانی است که در دورانم در فوتبال دیده ام ولی حیف است که تا ژانویه نمیتوانیم از او استفاده کنیم.
استعداد تیم |
روز معارفه گفتم که درباره استعداد ها نمیتوانم نظری بدهم چون آن ها را ندیده بودم، اکنون استعداد های فوق العاده ای را دیدم که آن را دوست دارم . فردا باید تلاش کنیم سه امتیاز بازی را تصاحب کنیم.
زمان مورد نیاز |
نمیدانم باید ببینیم چه میشود . این هفته مذاکرات سنگینی داشتیم تا به بازیکنان بگویم که چه میخواهیم . فردا مسابقه داریم و امیدوارم همه چیز خوب پیش برود به خصوص در مورد نتیجه بازی سعی میکنیم راه خودمان را در فوتبال پیدا کنیم اما در نهایت شما ما را از روی نتایج ارزیابی میکنید.
حضور در خانه |
بسیار ارام و مثبت هستم و برای حضور در خانه بسیار هیجان زده هستم . نسبت به زمانی که فوتبالیست بودم کمتر عصبانی میشوم امروز آرام و مطمئن هستم.
چه چیزی بیشتر شما را شگفت زده کرد |
استعداد تیم، استعداد بعضی بازیکنان و شدت و ریتم بازیکنان من را شگفت زده کرد . مدام با بازیکنان در ارتباط بوده ایم و فردا باید بازی کنیم.
هواداران |
حضور هواداران در خانه بسیار مهم است . وقتی اوضاع بد میشود بازیکنان هم اوضاع خوبی نخواهند داشت و میخواهند تغییر کنند . آن ها میخواهند دوباره برنده باشند . چه جوان ها چه مسن ها میخواهند دوباره پیروز بازی ها شوند ولی فشار فعلی روی من و کادرفنی ام است . بازیکنان برای ارائه 100 درصد عملکرد خود باید خوشحال باشند.
رویای تیم |
هدف برد است . باید موقعیت های زیادی ایجاد کنیم تا بارسا برای قهرمانی مبارزه کند باید انرژی مثبت را انتقال دهیم امروز تیم در جایگاهی نیست که لیاقتش را داشته باشد باید ببینیم تا چقدر میتوانیم رو به جلو حرکت کنیم.
گاوی |
او کارت خوبی است . او میتواند در هافبک و باکس تو باکس و حتی در وینگر بازی کند . شرایط خوبی دارد او بازیکنی است که در همه پست ها میتواند مفید باشد ولی او خیلی جوان است و این واقعیت است.
قراردادن نظم و قوانین |
چیزی که بعد از قراردادن این قوانین دیدم این بود که همه چیز خوب پیش رفت . نمیدانم قبلا چطور بوده است اما خیلی به این موضوع هم اهمیت ندارم . مسئله سازماندهی تیم است.
بازی دربی |
این یک دربی است که ما در تمام عمر در آن بازی کرده ایم من بیشترین تعداد دربی و گلزنی در آن را داشته ام این انگیزه اضافه برای خودم و بازیکنانم است . هر وقت در دربی ها پیروز شوید قوی تر ظاهر میشوید.
باخت تیم |
امیدوارم خیلی دیر رخ دهد . اگر قرار است باختی هم در کار باشد باید در دور ترین زمان ممکن باشد.
ممفیس دپای |
او بازیکن مهمی برای ما است و در هلند هم تفاوت ها را رقم میزند . داریم درباره بازیکنی صحبت میکنیم که میتواند تفاوت را رقم بزند. او میتواند به عنوان شماره 9 یا وینگر بازی کند ولی به ممفیس نیاز داریم او یکی از گلزنان تیم است و خوشحالیم که او را داریم.
لوک دی یونگ |
به همه بازیکنانی که در دست رس هستند نیاز داریم . همه آن ها باید برای بازی ها آماده باشند همین اتفاق درباره دی یونگ هم رخ میدهد.
پدرت |
پدر من در همه چیز یک الگو بود . او همه چیز را به من و برادرم یاد داد در خانه از زمانی که ذهنمان یازی میکند با بارسلونا زندگی کرده ایم.
حال و هوای دربی |
از اینجا به مردم اطمینان میدهم که همه چیزمان را در زمین خواهیم گذاشت . از آن ها میخواهم به تیم کمک کنند . ما بارسا هستیم و باید متحد باشیم اگر به اندازه روز معارفه من انگیزه داشته باشند برای من کافی است.
کوتینیو |
او بازیکنی است که میتواند در چندین پست بازی کند . باید اعتماد به نفس خودش را دوباره بدست بیاورد با او صحبت کرده ایم و باید بازیکنی مهم باشد او بازیکنی با استعداد ذاتی است . فلیپ مطمئنا فرصت بازی کردن خواهد داشت چون بازیکنی است که شخصا آن را دوست دارم ولی باید از نظر روحی او را ریکاوری کنیم اگر همه چیز خوب پیش برود او دقایقی خواهد داشت.
فرانک دی یونگ |
همه بازیکنان باید مهم باشند . برای تمرینات و بازی ها اهمیت ویژه ای قائل هستیم . فرنکی بازیکن مهمی است که باید وارد محوطه حریف شود گل بزند و به خطوط فشار بیاورد او بازیکنی است که به دلیل شرایطی که دارد باید تفاوت ها را رقم بزند.
خرید احتمالی |
فعلا تغییری نداشته ایم . آلوز بازیکنی مهم برای ما خواهد بود . روز های تا باز شدن پنجره نقل و انتقالات مانده است ما با متئو هماهنگ هستیم . با جوردی کرایوف و رئیس باشگاه تصمیم گیری خواهیم کرد.
تصمیم گیرنده |
حالا این من هستم که باید تصمیم گیرنده باشد بنظرم همه چیز خوب پیش خواهد رفت . من همه چیزم را میدهم تا اوضاع خوب پیش برود من از بارسا هستم و میخواهم تمام زندگی ام را وفق آن کنم . ما حضورمان را مدیون افراد زیادی هستیم و نمیتوانیم شکست بخوریم . مردم باید با این تیم احساس غرور کنند.
بازی خوب اسپانیول مقابل بزرگان |
اسپانیول تیم بسیار خوبی است . ویسنته مورنو خیلی خوب کار کرده است . ان ها خوب دفاع میکنند . گل های زیادی هم زده اند و قدرت هوایی خوبی هم دارند . ویسنته زمان زیادی برای آماده کردن تیمش داشته است و فردا برای یک بازی خوب آماده میشویم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала