ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

یونیسف: یک میلیون کودک افغان با خطر احتمالی مرگ روبرو اند

© Sputnik / Tariq Azimکودکان افغانستان باشندگان کمپ مهاجرین کابل
کودکان افغانستان باشندگان کمپ مهاجرین کابل - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.11.2021
صندوق کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد که در حال حاضر هزاران کودک افغانستان با تهدیدات مختلفی روبرو هستند، به‌ویژه 14 میلیون کودک غذای کافی برای خوردن ندارند.
همزمان با بیستم نوامبر یا روز جهانی کودک، صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید که بیش از یک میلیون کودک در افغانستان با خطر مرگ روبرو استند.
این سازمان همچنان می‌افزاید که بیش از سه میلیون کودک دیگر در افغانستان را خطر سوء تغذیه تهدید می‌کند.
به علت چالش‌های فراوان در برابر کودکان در افغانستان، صندوق پشیتیبانی از کودکان سازمان ملل پس زمینه صفحه تویتراش را از رنگ آبی به سیاه مبدل کرده و از روز جهانی کودک در افغانستان بزرگداشت نکرد.
سم مورت، رییس صندوق پشیتبانی از کودکان سازمان ملل متحد در افغانستان می‌گوید: "امروز روز جهانی کودک است، اما صندوق پشتیبانی از کودکان ملل متحد از این روز بزرگداشت نکرد. چهارده میلیون کودک با خطر گرسنگی روبرو اند و بیش از 3 میلیون کودک دیگر را خطر سوء تغذیه تهدید می‌کند. اگر دست به کار نشویم، بیش از یک میلیون کودک به علت گرسنگی حاد با مرگ روبرو خواهند شد."
در همین حال، سازمان ملل متحد از رهبران جهان خواسته است تا به مشکلات کودکان افغان توجه جدی داشته باشند و برای جلوگیری از بحران انسانی در افغانستان، باید به کمک‌های خود ادامه دهند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала