ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

سازمان ملل: بیش از 10 هزار شهروند آسیای مرکزی در کنار تروریست ها در افغانستان می جنگند

CC0 / jensjunge / تمدید مدت دورکاری کارمندان دبیرخانه سازمان ملل
تمدید مدت دورکاری  کارمندان دبیرخانه سازمان ملل  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 25.11.2021
بر اساس مطالبی که از سوی دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد (UNODC) در روز چهارشنبه منتشر شد، بیش از ده هزار شهروند کشورهای آسیای مرکزی در کنار سازمان های تروریستی در افغانستان می جنگند.
به گزارش اسپوتنیک، روز چهارشنبه در تاشکند دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد UNODC برنامه همکاری جدید در آسیای مرکزی برای سال های 2022-2025 را با وزیران خارجه ازبیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ترکمنستان امضا کرد.
فدراسیون روسیه یکی از شرکت کنندگان این برنامه است. بر اساس برآوردهای مختلف، از 8 تا 10 هزار نفر از کشورهای آسیای مرکزی برای جنگ در کنار طالبان یا برای پیوستن به دیگر گروه های تروریستی به افغانستان رفته اند.
Штаб-квартирой ООН в Вене - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.11.2021
هشدار سازمان ملل درباره فروپاشی نظام بانکی افغانستان
این داده نشان می دهد که منطقه آسیای مرکزی دارای مرز مشترک با افغانستان به طول تقریبا 2.4 هزار کیلومتر است و با وضعیت به سرعت در حال تغییر در افغانستان "برخی مناطق در معرض نفوذ احتمالی فعالیت های تروریستی هستند". بیش از 60 درصد از جمعیت این کشورها زیر 29 سال سن دارند و این "نیازمند سیاست ها، نهادها و سیستم های یکپارچه برای ایجاد تاب آوری جوانان در برابر تهدیدهای خارجی، افراط گرایی و افراط گرایی خشونت آمیز و همچنین مقابله با خطرات مرتبط است.
یادآوری می کنیم، که در اوایل ماه اگوست، طالبان حملات خود را علیه نیروهای دولتی افغانستان افزایش دادند، در 15 اگوست وارد کابل شدند و روز بعد اعلام کردند که جنگ پایان یافته است. در دو هفته آخر ماه اگوست از فرودگاه کابل که تحت حمایت ارتش آمریکا بود، شهروندان غربی و افغانستانی هایی که با آنها همکاری می‌کردند، تخلیه شدند. در شب 31 اگوست، ارتش ایالات متحده فرودگاه کابل را ترک کرد و به حضور نزدیک به 20 سال نظامی ایالات متحده در افغانستان پایان داد. در اوایل ماه سپتامبر، ترکیب دولت موقت افغانستان به ریاست محمد حسن آخوند که در دوره اول حکومت طالبان به عنوان وزیر امور خارجه خدمت می کرد و از سال 2001 تحت تحریم های سازمان ملل بود، اعلام شد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала