ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بریدن سر یک مرد از سوی برادرش در کابل

© K. Bezhanشهر کابل
شهر کابل - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.11.2021
مردی در کابل، پس از مشاجره لفظی با برادرش سر او را برید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندیپندنت فارسی، یک مرد به‌نام "غازی" و از ساکنان منطقه خواجه رواش در ناحیه ۹ شهر کابل، روز سه‌شنبه، ۲قوس، پس از یک مشاجره لفظی با برادر کوچک‌ترش که به او گفته بود "مرد نیستی، چون فرزند پسر نداری"، سر او را با چاقو برید و از خانه گریخت.
سر بریدن یک بزرگ قومی توسط جنگجویان طالبان در تخار - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.04.2020
سر بریدن یک بزرگ قومی توسط جنگجویان طالبان در تخار
سلیم (مستعار) ساکن کابل با ارائه‌ جزئیات این حادثه گفت: "رفیع و غازی، دو برادر بودند که در منطقه خواجه رواش زندگی می‌کردند. آنان ازدواج کرده بودند و رفیع یک پسر و غازی دختر دارد. نخست هر دو به دلایل نامعلوم باهم مشاجره لفظی کردند و در جریان تنش، رفیع به غازی گفت، تو مرد نیستی، اگر مرد ‌بودی، مانند من یک پسر ‌داشتی". غازی از این حرف رفیع خشمگین شد و سر برادر کوچکش را برید. غازی پس از کشتن برادرش، از خانه گریخته است.
سلیم گفت: "من هر دو را خوب می‌شناختم،پیش از این خیلی‌ با هم دوست و رفیق بودند. هیچ تصور نمی‌کردم که غازی دست به چنین اقدامی بزند، اما او سر برادرش را برید و فرار کرد".
سلیم می‌گوید، خانواده‌ی این دو برادر در فقر و تنگدستی زندگی می‌کنند و پس‌ازآنکه رفیع به قتل رسید و غازی فرار کرد، اعضای خانواده، پول خرید کفن و برگزاری مراسم تدفین را نداشتند و این کار به کمک همسایه‌ها انجام شد.
او گفت، این اتفاق منجر به وحشت در میان خانواده‌های ساکن در منطقه خواجه رواش شده است. پس از گذشت چهار روز، هنوز خبری از غازی در دست نیست.
یادآوری می کنیم، که در سه ماه گذشته و با مسلط شدن طالبان بر افغانستان، آمار قتل، آدم‌ربایی و خشونت در افغانستان افزایش یافته است. طالبان برخلاف آنچه ادعا می‌کرد، نه‌تنها موفق به مهار ناامنی و جنایت نشده ‌است‌، بلکه در بسیاری از موارد این گروه نیز دست به ترور و آدم‌ربایی زده‌ است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала