ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تایید اولین مورد ابتلا به گونه جدید کرونا آفریقایی در اروپا

کرونا - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.11.2021
وزیر صحت بلجیم از اولین مورد ابتلا به گونه جدید کووید در این کشور خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، در روزهای گذشته تحت عنوان گونه ابرکرونای جهش یافته B.1.1.52 در آفریقای جنوبی، بوتسوانا و هنگ کنگ از آن یاد می‌شود و باعث نگرانی‌ سازمان جهانی صحت شده است. همچنان ساید جاوید، وزیر صحت بریتانیا همچنان هشدار داده بود که گونه جدید ویروس کرونا احتمالا به کشورهای بیشتری انتقال پیدا خواهد کرد.
فرانک وندنبروک، وزیر صحت و امور اجتماعی بلجیم اعلام کرد که این گونه جدید در مسافر واکسین نشده‌ای کشف شده که در 11 نوامبر از مصر وارد این کشور شده است و تست او در 22 نوامبر مثبت شد.
همچنین مارک ون‌رنست، ویروس‌شناس برجسته محلی بلجیم نیز در توییتر تایید کرد که اولین نمونه گونه جدید ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.
با این وجود اولین مورد ابتلا اروپایی این گونه جدید در یک زن بالغ جوان واکسین نشده شناسایی شد که 11 روز پس از سفر خود علائم خفیف شبیه آنفولانزا را داشته است و نکته قابل توجه دیگر اینکه او هیچ ارتباطی با آفریقای جنوبی یا سایر کشورهای جنوب آفریقا نداشته است.
برخی کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، آلمان و ایتالیا هم اکنون مرزهای هوایی خود را بسته‌اند و وزیر صحت بریتانیا همچنین گزارش کرده بود که هنوز هیچ مورد شناخته‌شده‌ای در این بریتانیا وجود ندارد، اما باید احتیاط زیادی کرد، زیرا واکسین‌ها فعلی ممکن است در برابر این سویه کمتر موثر باشند و احتمالا بیشتر از سایر گونه‌ها قابل انتقال باشد.
به همین منظور پروازهای شش کشور، از جمله آفریقای جنوبی، بوتسوانا، اسواتینی، زیمباوه و نامیبیا به طور موقت از ظهر جمعه ممنوع شده است.
تاکنون موارد تایید شده این گونه جدید در کشورهای بوتسوانا، آفریقای جنوبی، هنگ کنگ و اسرائیل شناسایی شده است و با احتساب یک مورد گزارش شده در کشور بلجیم، در مجموع 85 مورد ابتلا تایید شده از این سویه تاکنون شناسایی شده است.
Логотип Всемирной организации здравоохранения - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.11.2021
سازمان جهانی صحت تفاوت اصلی خطرناک گونه جدید کرونا را نام برد
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала