ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بحران گرسنگی در افغانستان؛ برنامه جهانی غذا: مسایل اقتصادی را از مسایل سیاسی جدا بسازیم

© AFP 2021 / Wakil KohsarЖенщины в бурках во время снегопада в Кабуле
Женщины в бурках во время снегопада в Кабуле - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.12.2021
برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد گفته است میلیون‌ها تن در افغانستان با خطر گرسنگی روبرو اند و این مورد باعث نگرانی این نهاد جهانی شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد هم‌چنان گفته است که اوضاع بد اقتصادی در افغانستان بر کودکان نیز آسیب رسانده است و به گفته این نهاد سازمان ملل، هم اکنون بیش از سه میلیون کودک از بیماری سوء تغذیه در این کشور رنج می‌برند.
ماری الِن، مسوول عمومی برنامه جهانی غذا در افغانستان گفت: "جامعه جهانی در این باره نگرانی عمیق دارد، اما در این مرحله، در این زمان و در این شرایط بحرانی در افغانستان ما نیاز داریم که مسایل اقتصادی را از مسایل سیاسی جدا بسازیم، مردم افغانستان بی گناه استند و زنده‌گی کودکان بی گناه در افغانستان به هم ریخته است".
با این حال، شماری از خانواده‌های نادار در کشور می‌گویند که در بسیاری موارد همه دار و ندار شان را فروخته اند تا برای گذراندن روزهای دشوار خوراک تهیه کنند.
گل جان، زنی که سرپرستی یک خانواده پنج نفری را به عهده دارد، می‌گوید که به علت چالش‌های اقتصادی و ناداریی مجبور شد که تمامی اموال خانه‌اش را بفروشد. وی گفت: "سه ماه است که همسرم نیست و از او هیچ آگاهی نداریم، وضع اقتصادی ما هر روز بدتر می‌شود، حتا غذای کافی برای خوردن نداریم".
هایده، خانم دیگر گفته است: "دو برادرم کار می‌کنند که پول آنها برای ما پنج قرص نان می‌شود و با آن شب و روز ما می‌گذرد".
کودکان افغانستان باشندگان کمپ مهاجرین کابل - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 25.10.2021
هشدار سازمان ملل از مرگ میلیون ها افغان از اثر گرسنگی
این در حالی‌ست که برنامه جهانی غذایی سازمان ملل در گزارش‌های نیز هشدار داده است که بیش از بیست میلیون تن از جمعیت افغانستان پس از ماه نوامبر میلادی در افغانستان مصوونیت غذایی نخواهند داشت.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала