ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تاکید رئیس جمهور ازبکستان بر گسترش گفتگو با مقام‌های افغانستان

© Sputnik / Valery Melnikov / ورود به گالری تصاویرعواقب چند زنی در ازبکستان: محبت نو و قلوب شکسته
عواقب چند زنی در ازبکستان: محبت نو و قلوب شکسته - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.12.2021
رئیس جمهور ازبکستان همچنان تاکید دارد که موقعیت جغرافیایی مناسب افغانستان که پل زمینی طبیعی بین اوراسیا و آسیای جنوبی، شرق و غرب آسیا است که ارتباط فرامنطقه ای تعیین می کند.
به گزارش اسپوتنیک، شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان در مصاحبه ای که روز شنبه با روزنامه "قزاقستانسکایا پراودا" بیان کرد که دستیابی به صلح و ثبات زودهنگام در افغانستان فرصت‌هایی را برای اجرای پروژه‌های بزرگ باز می‌کند همچنان گسترش گفت‌وگو با مقامات جدید این کشور ضروری است.
او گفت: " اگر ما اقدامات موثر هماهنگ را انجام ندهیم، افغانستان می تواند برای مدت طولانی منبع چالش ها و تهدیدهای جدید برای امنیت منطقه ای باقی بماند، دستیابی به صلح و ثبات کشور راه گسترش و همچنین فرصت های راهبردی جدیدی را برای اجرای پروژه های بزرگ اقتصادی، انرژی با اهمیت منطقه ای و بین المللی برای آن باز می کند".
رئیس جمهور ازبکستان همچنان تاکید داشت که موقعیت جغرافیایی مناسب افغانستان که پل زمینی طبیعی بین اوراسیا و آسیای جنوبی، شرق و غرب آسیا است که ارتباط فرامنطقه ای تعیین می کند.
بیجاشدگان ولایات هلمند و غزنی در انتظار کمک‌های جامعه بین‌المللی - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.12.2021
درخواست حدود 375 میلیون دالر کمک به بیجاشدگان داخلی افغانستان
او افزود: "بهبود اوضاع اقتصادی در افغانستان یک شط ضروری برای تضمین صلح پایدار و بلندمدت در اینجا است، از نظر من برای جلوگیری از تشدید اوضاع، گسترش گفتگو با مقام های جدید این کشور ضروری است. همچنان ارائه کمک های بشردوستانه اجتماعی و اقتصادی به مردم افغانستان. مهم تر از آن جلوگیری از بحران انسانی و نزاوی بین المللی می باشد".
قابل ذکر است که رئیس جمهور ازبکستان پنجم و ششم ماه دسامبر به قزاقستان سفر خواهد کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала