ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چین 3 میلیون دوز واکسین و به ارزش 40 میلیون‌ دالر کمک می‌فرستد

© Photo / ChinaEmbKabulBeijing Pledges 3M Doses Of Covid-19 Vaccine for Afghanistan
Beijing Pledges 3M Doses Of Covid-19 Vaccine for Afghanistan
 - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.12.2021
چین تعهد کرده است تا سه میلیون دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک کند و نزدیک به هشت صد هزار دوز واکسین اختصاص داده شده چین، روز چهار شنبه به کابل رسید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سفیر چین در افغانستان، وانگ یو، گفته است که دو صد هزار دوز دیگر فردا (پنجشنبه) به افغانستان خواهد رسید.
افزون بر این، چین به ارزش چهل میلیون دالر مواد خوراکی، مواد سوخت و مواد بهداشتی در چارچوب کمک‌های بشری به افغانستان فراهم می‌سازد.
وانگ یو در این باره گفت: "ما سه میلیون دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک می‌کنیم که نزدیک به هشت صد هزار آن امروز رسیده است و دو صد هزار دیگر آن فردا می‌رسد. در آینده نزدیک، ما چهل میلیون دالر که شامل مواد خوراکی، مواد سوخت زمستان، وسایل بهداشتی نیز می‌باشند، به افغانستان می‌فرستیم".
ازسویی هم، وزارت صحت عامه از همکاری‌های چین ستایش می‌کند و از شیوع دور تازه ویروس کرونا در سراسر کشور نیز خبر می‌دهد.
عبدالباری عمر، معین وزارت صحت می‌گوید که زنان باردار و کودکان نیز می‌توانند از این واکسین کار بگیرند. آقای عمر در این رابطه گفت: "این واکسین‌ها کاملأ بی‌زیان است، حتا زنان باردار و اطفال می‌توانند از این واکسین استفاده کنند".
کمک‌های چین در حالی به کشور می‌رسد که بیشتر شفاخانه‌ها و مرکزهای درمان بیماری کووید-نُزده در افغانستان مسدود شده اند. مسوولان شفاخانه افغان-جاپان که یگانه شفاخانه درمان بیماری کووید-19 در کابل است، نیز از کمبود مواد بهداشتی شکایت دارند.
زلمی رشتین، سرپرست شفاخانه افغان-جاپان گفت: "شفاخانه افغان-جاپان لوازم بهداشتی کافی ندارد، حتا مواد خوراکی کافی نیست و حالا با چالش‌های بیشتری روبرو استیم".
Train with more than 1000 ton humanitarian aid departed China's Xinjiang - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 21.11.2021
یک محموله جدید از کمک‌های بشردوستانه چین به افغانستان می‌رسد
چندی پیش هم سفیر چین در دیدار با مقام‌های وزارت مهاجرین و عودت کنندگان به ارزش پانزده میلیون دالر کمک‌های بشردوستانه و سه میلیون دوز واکسین کرونا را به افغانستان تعهد کرده بود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала