ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اثربخشی واکسین اسپوتنیک در برابر سویه "اومیکرون" تایید شد

© Sputnik / Vladislav Vodnev / ورود به گالری تصاویرВакцина Sputnik V, произведенная в "Карагандинском фармацевтическом комплексе"
Вакцина Sputnik V, произведенная в Карагандинском фармацевтическом комплексе - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 17.12.2021
صندوق سرمایه گذاری روسیه اعلام نمود که واکسین اسپوتنیک وی، فعالیت خنثی کننده بالایی را در برابر سویه اومیکرون از خود نشان می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در بیانیه ای گفت، مطالعات اولیه در مرکز گامالیا نشان داده است که اسپوتنیک وی فعالیت خنثی کننده بالایی از سویه اومیکرون را نشان می دهد و انتظار می رود سطح بالایی از محافظت در برابر بیماری های شدید و بستری شدن در بیمارستان را فراهم کند.
در این بیانیه آمده است: "یک مطالعه آزمایشگاهی اولیه از مرکز تحقیقات گامالیا برای پایش الکتروشیمیایی نشان می‌دهد که اسپوتنیک وی فعالیت خنثی‌کننده ویروس (VNA) بالایی در برابر سویه اومیکرون دارد و انتظار می‌رود محافظت قوی در برابر موارد شدید و بستری شدن در بیمارستان ایجاد کند.
در ادامه این گزارش آمده است: واکسین اسپوتنیک وی یک آنتی‌بادی خنثی‌کننده قوی نسبت به سویه اومیکرومن را ترشح می کند که با دوز بوستر اسپوتنیک لایت بیشتر تقویت می‌شود و 3 تا 7 برابر بهتر از سایر واکسین‌ها (روش تولید واکسین بر مبنای mRNA ) عمل می‌کند. اثربخشی اسپوتنیک لایت در مقابل سویه اومیکرون پس از 2 تا 3 ماه بسیار بالا و تا حد 80٪ انتظار می رود.
تحقیقات آزمایشگاهی مقدماتی گامالیا نشان می دهد که واکسن اسپوتنیک وی فعالیت خنثی کننده ویروس بالایی در برابر سویه اومیکرون از خود نشان می دهد و انتظار می رود محافظت قوی در برابر موارد شدید کرونا و بستری شدن در بیمارستان ارائه دهد.
"واکسین اسپوتنیک وی" در فعالیت خنثی کننده ویروس نسبت به سایر واکسن های پیشرو عمل کرد بهتری داشت: این کاهش 3-7 برابر کمتر از واکسن های دیگر به روش تولید "mRNA" دارد.
دوز بوستر واکسین اسپوتنیک لایت راه حلی برای افزایش اثربخشی سایر واکسن ها نسبت به کرونا از جمله در برابر سویه اومیکورن و همچنین افزایش دوره حفاظت در برابر کرونا است. باعث می شود که پاسخ ایمنی برای mRNA بیش از 3 ماه طول بکشد.
ایمنی و اثربخشی بالای اسپوتنیک وی و اسپوتنیک لایت توسط بیش از 30 مطالعه و داده های واکسیناسیون در بیش از 60 کشور تایید شده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала