ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران مرز خود را بست؛ صدها افغان با داشتن ویزا در مرز گیر مانده اند

© Photo / IRNAمرز ایران و افغانستان
مرز ایران و افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.12.2021
ایران روز گذشته مرزاش را با افغانستان بست و اکنون صدها مسافر از افغانستان که ویزا نیز دارند، در مرز گیر مانده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، پس از بسته شدن مرزهای ایران، صدها تن از شهروندان کشور در مرز اسلام قلعه هرات گیر مانده‌اند و اجازه رفتن به ایران را ندارند.
این مسافران ادعا می‌کنند با آنکه سفارت ایران در کابل و قنسولگری‌های این کشور در شماری از ولایت‌ها در بدل گرفتن پول هنگفت به آنان ویزا صادر کرده اند، اما اکنون در هوای سرد در مرز اسلام قلعه بی‌سرنوشت مانده اند.
این مسافران که باشنده‌گان ولایت‌های گونه‌گون کشور استند می‌گویند که در مرز اسلام قلعه هرات سرگردان و بی‌سرنوشت مانده اند. به گفته آنان، بیشتر شان سه شبانه روز است که در هوای سرد در مرز به سر می‌برند.
در همین حال مسوول نماینده‌گی ارتباط خارجه در هرات می‌گوید که این مشکل را با مقام‌های ایرانی و وزارت خارجه کشور در میان گذاشته اند.
همایون همت، معاون کمیساری بندر اسلام قلعه گفت: "کسانی که ویزای جهانگردی دارند، ویزای خود را از قنسولگری به دست آورده اند و پول مصرف کرده اند. ایران باید برای این افراد اجازه بدهد."
شیراحمد عمار مهاجر، رییس نماینده‍گی ارتباط خارجه در هرات گفت: "انسداد سیاحتی از سوی قنسولگری ایران نه بلکه از سوی وزارت خارجه و وزارت صحت عامه ایران صورت گرفته است. وزارت خارجه را در این باره در جریان گذاشته‌ایم که برای برادرانی که از ولایت‌های مختلف به هرات آمده اند سرگردان نشوند و راه باز شود."
قنسولگری ایران در هرات هفته پیش در یک اعلامیه گفته بود که مرزهای این کشور به علت شیوع گونه تازه ویروس کرونا به روی جهانگردان مسدود می‌شود. بر بنیاد تصمیم حکومت ایران، تمام مرزهای این کشور با افغانستان از روز یکشنبه به روی مسافرانی که ویزای جهانگردی دارند، بسته شده‌اند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала