ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اعلام تاریخ پایان همه گیری کرونا از سوی دانشمند یونانی

© Photo / Facebook account of AF MOPHکرونا افغانستان
کرونا افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 01.01.2022
دانشمند مشهور یونانی تاریخ پایان همه گیری کرونا را اعلام کرد.
به گزارش اسپوتنیک، دموستنس ساریانیس، استاد دانشگاه ارسطوشهر سالونیک یونان در مصاحبه با وبسایت Newsbeast اعلام کرد، که موج دچار شدن به سویه امیکرون ویروس کرونا تا 20 فیبروری فروکش خواهد کرد و این سویه احتمالا آخرین جهش کووید-19 است.
این دانشمند مشهور در یونان به مدل ریاضی گسترش موج "لجام گسیخته" نوبتی بیماری همه گیر کرونا استناد کرد. در پنج روز گذشته در یونان، هر روز رکوردهای جدیدی ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است - روز جمعه 40.5 هزار مورد ابتلا به این بیماری ثبت شد و سویه امیکرون سویه غالب کرونا در این کشور گردیده است.
Медсестра у пациента в отделении интенсивной терапии в больнице в Афинах, Греция  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 29.12.2021
بلایی که امیکرون بر سر حافظه بیماران می‌آورد
به گفته ساریانیس، روند صعودی تا 20 تا 22 جنوری ادامه خواهد داشت و میانگین هفتگی به 66 هزار مورد ابتلا خواهد رسید. ساریانیس که معتقد است محاسبه میانگین هفتگی روش دقیق تری نسبت به روزانه است، گفت: در عمل، این بدان معناست که ممکن است روزهایی وجود داشته باشد که روزانه 80 هزار یا حتی 100 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا وجود داشته باشد.
ساریانیس گفت:" به این ترتیب 20 فیبروری، یک ماه پس از اوج موج امیکرون، روند کاهش آن به پایان می رسد. سپس میانگین تعداد موارد ابتلا در هفته 3500 - 4000 مورد خواهد بود. سپس ما پایان امیکرون را خواهیم داشت و بخش اعظم جامعه ما از مصونیت برخوردار خواهد شد".
به گفته او شاید این آخرین "خروش" ویروس کرونا باشد.
این دانشمند خاطرنشان کرد حتی اگر اومیکرون آخرین جهش ویروس کرونا باشد که ما در حال مشاهده آن هستیم، که احتمال آن زیاد است، نباید احتیاط خود را از دست داده و فکر کنیم که همه به نوع خفیف کرونا مبتلا خواهند شد و دیگر از تدابیر حفاظتی و بهداشتی استفاده نکنیم
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала