ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نتایج یک تحقیق: طول عمر انسان تا پایان قرن به 130 سال می‌رسد

© Fotolia / Studio MikeПожилые люди держатся за руки
Пожилые люди держатся за руки - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.01.2022
دانشمندان در پی یک تحقیق جدید اعلام نموده اند که تا سال 2100 انسان ها می‌توانند 130 سال زندگی کنند.
به گزارش دیلی میل، دانشمندان HEC Montreal از دانشگاه مونترال هنگام تجزیه و تحلیل داده های آماری اعلام نمودند که تا پایان قرن بیست و یکم، انسان ها خواهند توانست تا 130 سال عمر کنند و حد اکثر طول عمر انسان ها به 180 سال خواهد رسید.
به گفته محققان، در دهه‌های اخیر شمار افرادی که بیش از 100 سال عمر کردند افزایش مداوم داشته و تقریباً به نیم میلیون نفر در سراسر جهان رسیده است.
نویسنده این مطالعه، دکتر لئو بلزیل، پیشنهاد کرده است که تا سال 2100 رکورد حداکثر امید به زندگی 122 سال شکسته خواهد شد.
مسن ترین فرد شناخته شده جهان ژان کالمنت فرانسوی بود که هنگام مرگ در سال 1997 حدود 122 سال سن داشت. در حال حاضر پیرترین فرد جهان کین تاناکا 118 ساله از جاپان است.
 شهر ایبک مرکز سمنگان به دست طالبان سقوط کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 05.01.2022
کهنسال ‎ترین مرد افغانستان که 17 رژیم را تجربه کرده بود در سن 143 سالگی درگذشت
براساس تحقیقات جدید انجام شده در مورد قرن حاضر و چشم‌انداز مربوط به کمیت سن افراد در این بازه زمانی نشان می‌دهد که احتمالا در این قرن شاهد افزایش تعداد افراد با سن بالاتر از 110 سال باشیم.
عوامل مختلفی اعم از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، همچنین مراقبت‌های بهداشتی و شیوه زندگی می‌تواند در طول عمر نقش موثری داشته باشد.
در حالی که بیماری‌های مختلف باعث مرگ و میر فراوانی در سراسر جهان می‌شود، با پیشرفت علم و استفاده از سلول‌های بنیادی و ارتقا سطح کیفیت زندگی برخی گروه‌ها، به نظر می‌رسد با چنین افزایش طول عمری مواجه باشیم.
محققان جامعه شناسی و آمار می‌گویند تا سال 2100 تعداد افراد با سن بالاتر از 110 سال رو به افزایش خواهد بود. آنها بر این باورند که رکورد 122 سال احتمالا شکسته خواهد شد. آنها اعتقاد دارند حداقل یک نفر در این جهان بتواند سن 125 تا 132 سال را تجربه کند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала