ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

میزان خسارت ناشی از شورش ها در قزاقستان محاسبه شد

© REUTERS / Pavel MikheyevЛюди нападают на полицейский микроавтобус во время акции протеста против повышения стоимости на топливо в Алматы
Люди нападают на полицейский микроавтобус во время акции протеста против повышения стоимости на топливо в Алматы - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 10.01.2022
میزان خسارات ناشی از شورش های اخیر در قزاقستان از 215 میلیون دالر فراتر رفته است.
به گزارش اسپوتنیک، اتحادیه اتاق ملی کار آفرینان جمهوری قزاقستان (آتامکن ) اعلام کرده که میزان خسارات ناآرامی های قزاقستان تا صبح روز دوشنبه 10 جنری از مرز 215 میلیون دالر فراتر رفته است.
در نه منطقه کشور، 1319 واحد تجاری که خسارات را متقب شده اند تا کنون شناسایی شدند. بیشتر این مکان ها در آلماتی موقعیت دارند. همچنین مشخص شد ه است که تجارت بیشترین آسیب (1245 واحد) را متقبل شده است. همچنین خسارت در بخش مالی، لجستیک و رسانه ها گزارش شده است.
Здание Российского посольства в Вашингтоне - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 10.01.2022
روسیه: نیروهای حافظ صلح موثر بودن حضور شان در قزاقستان را ثابت کردند
گفتنی است در چند روز گذشته قزاقستان صحنه اعتراض‌های خونینی در واکنش به افزایش قیمت سوخت بود و در نهایت با اقدامات انجام شده، آرامش به این کشور بازگشت.این در حالی است که از سوی رئیس جمهور وضعیت فوق العاده دو هفته ای در قزاقستان اعلام، مقررات منع رفت و آمد برقرار شده و دولت این کشور نیز منحل شده است.
بنا به درخواست رئیس جمهوری قزاقستان، کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی نیروهای پاسدار صلح به قزاقستان اعزام کردند.
در پاسخ، مقامات در سراسر کشور تا 19 جنوری وضعیت اضطراری اعلام کردند و عملیات ضد تروریستی را آغاز کردند. بر اساس گزارش سازمان ملل، حدود 1000 نفر در جریان اعتراضات در قزاقستان زخمی شدند. به گفته وزارت امور داخله جمهوری، 18 مامور امنیتی کشته شدند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала