ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بازداشت سه خبرنگار به دلیل پوشش اعتراضات پنجشیر توسط طالبان

© @https://twitter.com بازداشت سه خبرنگار به دلیل پوشش اعتراضات پنجشیر توسط طالبان
 بازداشت سه خبرنگار به دلیل پوشش اعتراضات پنجشیر توسط طالبان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 12.01.2022
کمیته مصوونیت خبرنگاران افغانستان می گوید که نیروهای استخبارات طالبان 3 خبرنگار فعال را به دلیل پوشش تظاهرات پنجشیر بازداشت کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، کمیته حفاظت از خبرنگاران در بیانیه‌ی از طالبان خواسته است که سه خبرنگار افغان را که از چند روز به این‌سو در بازداشت قرار دارند پ به صورت فوری و بدون قید و شرط آزاد کند.
گفته می‌شود این سه خبرنگار، جریان اعتراضات مردم پنجشیر را پوشش داده‌بودند؛ اعتراضاتی که در پی کشته‌شدن یک جوان غیرنظامی برگزار شد.
کمیته‌ی حفاظت از خبرنگاران می‌گوید که طالبان فیصل مدرس، ادریس رحیمی و میلاد عزیزی، سه خبرنگاری که در کانال یوتیوب کار می‌کردند، بازداشت کرده‌اند. این کمیته که مرکز آن در نیویورک آمریکا است، خواستار آزادی بدون قیدوشرط این سه خبرنگار شده است.
فرادی که با این کمیته صحبت کرده، گفته‌اند که بر این باورند که گزارش پوشش اعتراضات پنجشیر، به‌دلیل این‌که حاوی انتقاد از طالبان بود و به‌طور گسترده به اشتراک گذاشته شده بود، احتمالاً دلیل بازداشت خبرنگاران بوده است.
در بیانیه کمیته‌ی حفاظت از خبرنگاران آمده است که این خبرنگاران در اداره‌ی مبارزه با تروریسم ریاست عمومی امنیت ملی طالبان تحت توقیف اند و آنان قادر به دیدار اعضای خانواده و وکلای مدافع‌شان نیستند.
طالبان فیض الله جلال استاددانشگاه کابل بجای نامعلومی بردند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 10.01.2022
دختر استاد جلال: پدرم بخاطر یک تویتر جعلی بازداشت شده است
استیون باتلر، هماهنگ‌کننده‌ی کمیته‌ی حفاظت از خبرنگاران در آسیا گفته است: "بازداشت خبرنگاران افغان فیصل مدرس، ادریس رحیمی و میلاد عزیزی نشان‌دهنده‌ی تشدید نگران‌کننده و مذموم حملات طالبان بر رسانه‌های مستقل است."
او تأکید کرده است که مقامات طالبان باید بدون قیدوشرط این سه خبرنگار را آزاد کنند و از زندانی کردن اعضای مطبوعات به‌خاطر کار آنها، دست بردارند.
افرادی که با کمیته‌ی حفاظت از خبرنگاران صحبت کرده همچنین گفته‌اند که یکی از اعضای طالبان با خانواده‌ی مدرس تماس گرفته و تأیید کرده که این سه نفر بازداشت شده‌اند. این افراد گفته‌اند که یکی از اعضای خانواده نگران است که خبرنگاران در بازداشت شکنجه شوند.
طالبان تاکنون در این زمینه واکنش نشان نداده‌اند.
پس از تسلط طالبان بر کابل، مواردی زیادی از بازداشت و شکنجه خبرنگاران ثبت شده است. این گروه در اوایل تسلط خود بر کابل دو خبرنگار اطلاعات روز را نیز به اتهام پوشش اعتراضات به شدت شکنجه کرده بودند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала