ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رسانه‌ها: نیوزیلند به دانش پناه داد، اما به همکاران‌شان نه

© Facebook Media office of The Second Vice President of Islamic Republic of Afghanistanدانش: نظام امارتی سبب صلح نه بلکه منجر به گسترش جنگ خواهد شد
دانش: نظام امارتی سبب صلح نه بلکه منجر به گسترش جنگ خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.01.2022
مقامات نیوزیلند به معاون رئیس جمهور فراری افغانستان درحالی پناه داده است که همکاران شان در افغانستان بی سرنوشت مانده اند.
به گزارش اسپوتنیک، Guardian گزارش داده است که صدها شهروند افغان که با نظامیان نیوزیلند همکاری کرده بودند، در انتظار هستند تا به این کشور بروند، درحالیکه به سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور فراری افغانستان با 13 عضو خانواده‌اش پناهندگی داده است.
اما معاون وزیر مهاجرین نیوزیلند در این خصوص گفته که به دانش به عنوان یکی از اقلیت های هزاره و بدلیل تلاش درمورد حقوق بشر، پناهندگی داده اند.
درعین حال این روزنامه خاطرنشان میکند که دانش به هیچ نوعی با نیوزیلندی ها در افغانستان کمک نکرده است، اما افرادیکه کمک مستقیم با نظامیان نیوزیلندی داشتند، اکنون با زندگی دست و پنجه نرم میکنند و منتظر هستند تا به خارج بروند.
سرور دانش - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.01.2022
درخواست پناهندگی سرور دانش و خانواده‌اش در نیوزیلند پذیرفته شد
درعین حال، عبدالله نظری، رئیس انجمن هزاره‌های نیوزیلند، دادن پناهندگی به دانش را غیر منصفانه خواند و گفت که در اولیت باید افرادی قرار می‌گرفتند که با نظامیان مستقیم کار کرده بودند و اکنون جان شان در خطر است.
روزنامه خاطرنشان کرده است که دانش نخواست در این مورد صحبت کند.
سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور فراری افغانستان، همراه با شماری دیگر از سیاستمداران کشور به تاریخ 16 آگیست سال گذشته میلادی و یک روز پس از سقوط کابل به دست طالبان، به ترکیه فرار کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала