ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تلاش عمران خان برای ارسال نیروی متخصص به افغانستان

© @https://twitter.comعمران خان نخست وزیر پاکستان
عمران خان نخست وزیر پاکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.01.2022
نخست‌وزیر پاکستان از مقام‌های حکومتی خواسته تا "نیروی انسانی متخصص و آموزش‌دیده" به افغانستان بفرستند.
به گزارش اسپوتنیک، عمران خان؛ نخست‌وزیر پاکستان در سومین نشست کمیته "اپکس" در مورد افغانستان، از وخامت اوضاع انسانی در این کشور ابراز نگرانی کرده است.
آقای خان گفته است: "پاکستان متعهد است برای جلوگیری از یک بحران انسانی از مردم افغانستان حمایت همه‌جانبه کند. ما از درخواست سازمان ملل برای کمک به افغانستان استقبال می‌کنیم."
نخست وزیر پاکستان برای فرستادن نیروی متخصص در بخش‌های مختلف از جمله طب، تکنالوژی معلوماتی و حسابداری در افغانستان تاکید کرده‌است.
این در حالی‌ست که بر مبنای گزارش نیویارک‌تایمز، حکومت سرپرست طالبان با کم‌بود افراد مناسب برای گماشتن در پست‌های حکومتی مواجه شده و از برخی مهاجران افغانستان در پاکستان برای حضور در پست‌های حکومتی درخواست کرده است.
نیویورک‌تایمز گفته‌است که طالبان با گذشت پنج ماه از تسلط بر افغانستان هنوز با چالش‌ حکومت‌داری دست و پنجه نرم می‌کنند و کمبود کارمند و نیروی اداری یکی از مشکلات است. به نوشته این روزنامه، مقام‌های طالبان برای حل این مشکل به پاکستان می‌روند و کارمند استخدام می‌کنند.
شکایت داکتران و مریض‌داران از کمبود مواد طبی در شفاخانه‌های دولتی - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.10.2021
شکایت داکتران و مریض‌داران از کمبود مواد طبی در شفاخانه‌های دولتی
در این گزارش آمده‌است که مشاغل دولتی به عنوان حمایت، به جنگجویان طالبان و آن‌عده افرادی داده می‌شود که در آرامش در پاکستان زندگی می‌کنند؛ اما همه آن‌ها مهارت‌های مسلکی مورد نیاز برای کار را ندارند.
بر اساس این گزارش نیویارک‌تایمز، مقامات طالبان برای پر کردن این خلأ به پاکستان رجوع کرده و می‌خواهند از جنگجویان پیشین طالبان که در دو دهه اخیر در پاکستان زندگی می‌کردند استفاده کنند.
نیویارک‌تایمز گزارش می‌دهد که اکثر ملاهایی که اکنون طالبان آنان را در پست‌های حکومتی می‌گمارند، تحصیلکرده مدرسه‌های دارالعلوم حقانیه در پاکستان اند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала