ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیش‌بینی "فلج شدن" اقتصاد جهانی به دلیل همه‌گیری کرونا

© REUTERS / Denis BalibouseA logo of the World Economic Forum (WEF) is seen as people attend the WEF annual meeting in Davos, Switzerland January 24, 2018
A logo of the World Economic Forum (WEF) is seen as people attend the WEF annual meeting in Davos, Switzerland January 24, 2018 - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.01.2022
تحلیلگران مجمع جهانی اقتصاد (WEF) پیش‌بینی کردند که پیامدهای همه‌گیری ویروس کرونا و ظهور گونه‌های جدید می‌تواند به معنای واقعی کلمه به فروپاشی اقتصاد جهانی منجر شود.
به گزارش اسپوتنیک، مجمع جهانی اقتصاد(WEF) در تازه ترین گزارش خود نوشت: امید چندانی به بهبود سریع اقتصاد جهان نیست و مقامات و رهبران تجاری به تغییرات آب و هوایی و افزایش تنش های اجتماعی در کنار همه گیری کرونا به عنوان بزرگترین تهدیدهای جهان اشاره می کنند.
بر اساس این گزارش، نگرانی ها درباره وخامت اوضاع آب و هوایی در بین مهم ترین دغدغه های جهانی در پنج تا 10 سال آینده بوده است.
کارشناسان با بیش از 12000 نفر از 124 کشور نظرخواهی کردند. در نتیجه، آنها مشکلات آینده نزدیک و مشکلاتی را که در آینده باید از آنها ترسید، مشخص کردند. همه آنها به پیامدهای بیماری همه گیر کووید 19مرتبط هستند.
کارشناسان با یادآوری این که نیمی از جمعیت جهان هنوز واکسینه نشده اند، خاطرنشان کردند: "واکسیناسیون و دیجیتالی شدن سریع به برخی از کشورها این امکان را داده است که در مسیر بهبودی سریع پس از بحران قدم بگذارند، در حالی که برخی دیگر هنوز با بدترین عواقب بحران روبرو هستند.
به عقید مجمع جهانی اقتصاد ه ، این یک تهدید واقعی برای 97 کشور از جمله 16 گروه بیست (G20) است و نتیجه افزایش بیشتر تعداد پناهجویان خواهد بود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала