طالبان: مرکز اطلاعات و دوربین‌های امنیتی وزارت داخله فعال شدند

© AFP 2022 / Manjunath KiranA general view of Kabul city beneath Koh-e Asmai, popularly called the TV Mountain
A general view of Kabul city beneath Koh-e Asmai, popularly called the TV Mountain - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.01.2022
به گفته مسوولان وزارت داخله، دوربین‌های امنیتی علاوه بر شهر کابل در لایت‌های دیگر کشور نیز فعال شده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، ، وزارت داخله حکومت طالبان می‌گوید که پس از سقوط حکومت پیشین، بسیاری از بخش‌های این وزارت به شمول ریاست مخابره، بخش پایگاه اطلاعاتی (دیتابیس) و بخش‌های دیگر غیر فعال شده بودند، اما اکنون با گذشت بیش از 5 ماه، دوباره فعال شده‌اند.
انجینر محمد ابراهیم، رییس مخابره و تکنالوژی عمومي وزارت داخله گفته است: "در گذشته مدیریت این دیتاسنتر را به گونه کامل خارجی‌ها به پیش می‌بردند. بعد از فتح هیچ چیزی این دیتاسنتر فعال نبود و تمام سیستم از بین رفته بود."
به گفته مسوولان وزارت داخله، دوربین‌های امنیتی در شهر کابل و لایت‌های دیگر کشور نیز فعال شده‌اند.
از سویی هم، برخی از آگاهان نظامی و شهروندان کشور، فعال شدن دوربین‌های امنیتی را در مرکز و ولایات از بهر کاهش جرم‌های جنایی مهم می‌دانند و انتظار دارند که با فعال شدن دوباره بخش پایگاه اطلاعاتی و دوربین‌های امنیتی وزارت داخله، میزان جرم‌های جنایی کاهش یابد.
این در حالیست که به گفته وزارت داخله، پیش از این بخش اطلاعات یا دیتا سنتر وزارت داخله را خارجی‌ها مدیریت می‌کردند، به گونه‌یی که افغان‌ها به آن دست‌رسی نداشتند، اما اکنون کارمندان وزارت داخله به این بخش دسترسی کامل دارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала