طالبان به گفته های وزیر داخله پاکستان واکنش نشان دادند

© Sputnikبلال کریمی
بلال کریمی  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 05.02.2022
حکومت سرپرست طالبان گفته های وزیر داخله پاکستان را در باره افتادن تجهیزات نظامی برجامانده ناتو در افغانستان به دست تحریک طالبان پاکستان رد می کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، معاون سخنگوی حکومت سرپرست طالبان تاکید می‌ورزد که به هیچ گروهی به شمول تحریک طالبان پاکستان در افغانستان پناه داده نمیشود و از قلمروی این کشور در برابر دیگران کار گرفته نخواهد شد.
بلال کریمی، معاون سخنگوی حکومت سرپرست طالبان ، گفت: "ما اطمینان می‌دهیم و تعهد می‌سپاریم که از خاک ما برای هیچ کشوری آسیب و کدام تهدیدی متوجه نیست و مشکلات که در داخل پاکستان است آن مشکلات درونی خود آنهاست."
پاکستان که سال ها است به پرورش و پناه دادن به گروه های هراس افگن متهم است اکنون ادعا می کند که تحریک طالبان پاکستان از خاک افغانستان برای طرح ریزی حمله ها در خاک پاکستان کار می گیرد.
وزیر داخله پاکستان همین دو روز پیش ادعا کرد که جنگجویان تحریک طالبان پاکستان برای حمله در آن کشور از تجهیزات نظامی برجامانده ناتو در افغانستان کار می گیرند.
وزارت امور خارجه پاکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 05.02.2022
ادعای پاکستان درباره دسترسی " تحریک طالبان پاکستان" به تسلیحات باقیمانده ناتو در افغانستان
شیخ رشید احمد، وزیر داخله پاکستان، گفت:"آنان از جنگ افزار هایی که از نیروهای ناتو برجاه مانده اند استفاده کرده اند. از دید من طالبان افغان برای فهماندن طالبان پاکستانی تلاش های زیادی کرده اند اما آنان نمی فهمند.آنان در ولایت های کنر، ننگرهار، نورستان، پکتیا و خوست که با ما هم مرز اند حضور دارند و حمله ها را در پاکستان انجام می دهند حمله هایی که افزایش یافته اند."
این گفته های وزیر داخله پاکستان پس از آن ابراز میشوند که تحریک طالبان پاکستان پس از گفت وگوهای بی نتیجه با حکومت آن کشور حمله هایش را دربخش های گونه گون از جمله ایالت خیبرپختونخواه افزایش داده است.
سید ذاکرشاه سادات، آگاه مسایل نظامی، گفت: "پاکستان از زمان تاسیس‌اش همیشه این تهمت ها را به نظام‌های افغانستان می‌بندد."
طاهرخان، خبرنگار پاکستانی، می گوید: "اسلحه افغانستان قاچاق می‌شود، روز گذشت در یک گزارشی تازه که نشر شد کسانی که در باجور پاکستان خرید و فروش سلاح را می‌کنند، آنها نیز این را تایید می‌کنند که سلاح افغانستان قاچاق می‌شود."
با این حال گروه بین المللی بحران در یک گزارش تازه میگوید که پاکستان تلاش دارد که از نتیجه جنگ ۲۰ ساله افغانستان بیشترین سود را ببرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала