ظبط نامه‌های عاشقانه کیم جونگ اون از نزد ترامپ

© REUTERS / Eduardo MunozБывший президент США Дональд Трамп выступает в своем гольф-клубе в Бедминстере, штат Нью-Джерси, США
Бывший президент США Дональд Трамп выступает в своем гольф-клубе в Бедминстере, штат Нью-Джерси, США - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.02.2022
واشنگتن پست گزارش داد که دونالد ترامپ در حرکتی نامناسب اسناد ریاست جمهوری از جمله "نامه‌های عاشقانه" کیم جونگ اون را از کاخ سفید خارج کرده بود و این‌ها از عمارت مارالاگوی او پس گرفته شد.
به گزارش اسپوتنیک، در گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست آمده است که مشاوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا تاکید دارند که سوءنیتی نداشته‌اند و بسته‌های خارج شده محتوی یادبودها، هدایا، نامه‌های رهبران جهان و سایر مکاتبات بوده است.
این اقلام شامل مکاتبات با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی هم می‌شوند که زمانی ترامپ از آنها به عنوان "نامه‌های عاشقانه" یاد کرده بود و همچنین نامه‌ای از طرف باراک اوباما که برای او در کاخ سفید گذاشته بود.
به رسم یادبود، روسای جمهوری آمریکا در حال تحویل کاخ سفید به رئیس بعدی، یک یادداشت برای او می‌گذارند. با وجود اینکه ترامپ مدعی شد که انتخابات 2020 از او به سرقت رفت، خودش هم نامه‌ای برای جو بایدن گذاشت که رئیس کنونی کاخ سفید آن را "بسیار خطرناک و خصوصی" توصیف کرده است.
براساس گزارش واشنگتن پست، آرشیو ملی و سخنگوی ترامپ به این گزارش واکنشی نشان ندادند. این اسناد ماه جنوری به آرشیو بازگردانده شد.
نامه های عاشقانه میان ترامپ و کیم جونگ اون - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.10.2018
نامه های عاشقانه میان ترامپ و کیم جونگ اون
در بحبوحه تحقیقات کمیته‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا در مورد شورش شش ژانویه که او به تحریک آن متهم است، اقدامات ترامپ با اسناد موجود در کاخ سفید در کانون توجه قرار گرفته است.
ترامپ این موضوع را به دیوان عالی کشاند اما باز هم نتوانست جلوی انتقال این اسناد به کمیته مجلس نمایندگان را بگیرد. طبق گزارش‌ها، برخی از اسناد تحویل شده به این کمیته، تکه تکه شده و بعد با چسب نواری چسبانده شده‌اند و گفته می‌شود که پاره کردن اسناد کار همیشگی ترامپ بوده است.
لیندسی چروینسکی، یک مورخ ریاست جمهوری به واشنگتن پست گفت: تنها راهی که می‌توان یک رئیس جمهور را برای بلند مدت پاسخگو کرد، حفظ اسنادی درباره این است که چه کسی چه چیزی گفته، چه کسی چه کاری کرده و چه سیاست‌هایی اتخاذ شده یا ترغیب شده‌اند. و این بخش بسیار مهمی از چشم‌انداز پاسخگویی بلند مدت، فراتر از انتخابات‌ها یا کمپین‌های صرف است.
چروینسکی گفت، عدم دسترسی به اسنادی درباره امنیت ملی ممکن است "مایه یک نگرانی جدی باشد، خصوصا اینکه دولت بعدی بدون اطلاعات و چشم و گوش بسته بماند."
روز دوشنبه استفانی مورفی، از قانونگذاران دموکرات عضو کمیته تحقیقات شش ژانویه به واشنگتن پست گفت، اینکه کاخ سفید ترامپ از قوانین تبعیت نکردند، جای تعجبی ندارد. او گفت: تا جایی که به کار این کمیته مرتبط است، ما منابع و روش‌های مختلفی برای دسترسی به اسناد و اطلاعات مورد نظرمان داریم.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала